Ana Sayfa Haberler DYNAMIC MANTA-18 Tatbikatı Orta Akdeniz’de Devam Ediyor

DYNAMIC MANTA-18 Tatbikatı Orta Akdeniz’de Devam Ediyor

NATO’nun, fiili denizaltı ve denizaltı savunma harbi tatbikatlarından biri olan DYNAMIC MANTA-18 Tatbikatı, 5 Mart’ta başladı.

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (Dz.K.K.lığı), 9 Mart’ta yaptığı açıklamada, 16 Mart’a kadar Orta Akdeniz’de devam edecek tatbikatın, NATO üyesi ülkelerden; Türkiye, İspanya, Fransa, Yunanistan, İtalya, ABD, Belçika, İngiltere, Almanya, Norveç ve Kanada’dan katılan toplam 9 fırkateyn ve muhrip, 6 denizaltı, 13 deniz karakol uçağı ve karaya konuşlu helikopter ile icra edilmekte olduğunu bildirdi.

Dz.K.K.lığı tatbikata; TCG PREVEZE (S-353) denizaltısı, 1 deniz karakol uçağı ve NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2) bünyesindeki TCG GAZİANTEP (F-490) firkateyni ile iştirak ediyor.

Ayrıca TCG PREVEZE (S-353), tatbikat kapsamında, 1-5 Mart tarihleri arasında, İtalya’nın Augusta Limanı’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

 1,208 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.