Ana Sayfa Haberler Efes-2022 Tatbikatında Yerli ve Milli Silah Sistemleri Sergileniyor

Efes-2022 Tatbikatında Yerli ve Milli Silah Sistemleri Sergileniyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) en büyük planlı tatbikatlarından olan EFES-2022’de, yerli ve milli imkânlarla üretilen ürünler sergileniyor.

TSK’nın en büyük müşterek tatbikatı olma özelliği taşıyan ve 9 Mayıs tarihinde başlayan EFES-2022 Birleşik, Müşterek Fiilî Atışlı Arazi Tatbikatı, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla İzmir Seferihisar’da devam ediyor. Tatbikat alanında, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda oluşturulan sergi bölümünde 42 firmanın standı yer alıyor. Stantlarda, Türk savunma ve havacılık sanayisinin geliştirdiği yerli ve milli sistemler sergileniyor.

Tatbikatta kullanılan SİHA’lardan helikopterlere, savaş̧ gemilerinden mühimmatlara, elektronik harp sistemlerinden radar sistemlerine kadar birçok sistem de Türk savunma ve havacılık sanayisi şirketleri tarafından üretildi. Açılan stantlarla da bu şirketlerin ürünleri Türk ve yabancı ziyaretçiler tarafından yerinde inceleniyor.  

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.