Ana Sayfa Haberler EJDER YALÇIN Zırhlı Araç Ailesinin Son Üyesi, Havan Aracı Oldu

EJDER YALÇIN Zırhlı Araç Ailesinin Son Üyesi, Havan Aracı Oldu

A.Şamil DEMİRSÖZ s.demirsoz@savunmahaber.com

Nurol Makina, 9 Şubat’ta, kalifikasyon testlerini başarıyla tamamlayan EJDER YALÇIN Havan Aracı’nın, EJDER YALÇIN Zırhlı Araç Ailesi’ne katıldığını duyurdu. Araç, EJDER YALÇIN’a, ASELSAN’ın ALKAR 120 mm havan sisteminin entegre edilmesi ile geliştirildi. Bugüne kadar hem yurt içi hem de yurt dışı kullanıcılara, farklı konfigürasyonlarda, çok sayıda teslim edilen EJDER YALÇIN Zırhlı Araç Ailesi içinde; Hava Savunma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, Personel Taşıyıcı, Mayın/EYP Tespit-İmha Aracı, Ambulans, Radar Aracı, Jammer (Sinyal Kesici) Aracı, KBRN Aracı, Anti-Tank Güdümlü Füze Aracı, Keşif Gözlem Aracı, Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı konfigürasyonları bulunuyor.

Komando, piyade, motorlu piyade ve mekanize piyade birliklerinin sütre gerisi ateş desteği ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilen EJDER YALÇIN Havan Aracı’nda, araç üstü 120 mm hava sistemiyle birlikte yarı otomatik mühimmat yükleme sistemi, mühimmat depolama sitemi ve atış kontrol sistemi de yer alıyor. Nurol Makina, basın açıklamasında, özellikle uluslararası kullanıcılarından gelen geri beslemeler ile konsept ve teknolojik gelişmelere cevap verecek şeklide, farklı faydalı yüklerin entegre edildiği konfigürasyonlara yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü vurguladı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.