Ana Sayfa Haberler Ekibini Alper Gerçek’in Katılımı ile Büyüten SEMPRO, Eğitimlerine Dijital Dönüşüm’ü de Ekliyor

Ekibini Alper Gerçek’in Katılımı ile Büyüten SEMPRO, Eğitimlerine Dijital Dönüşüm’ü de Ekliyor

Hâlihazırda savunma ve havacılık sanayisine pek çok farklı alanda eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmakta olan SEMPRO, ekibine Nisan ayında katılan Alper Gerçek’le birlikte, eğitimlerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

Bilgi ve iletişim teknolojileri konularında 31 yıllık bir deneyime sahip olan ve ekibe Danışman ve Eğitmen olarak katılan Gerçek, yeni dönemde, SEMPRO bünyesinde Dijital Dönüşüm konulu eğitimler verecek.

1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun olan Gerçek, 1988 yılında ASELSAN’da Ar-Ge mühendisi olarak göreve başladı. 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden yüksek lisans derecesini alan gerçek, 2015 yılına kadar, ASELSAN bünyesinde, Müdürlük ve Direktörlük de dâhil olmak üzere pek çok kademede görev aldı. Bu süreçte, 112 Acil Çağrı Sistemi, Ankara ve İstanbul Valiliği Sistem Odaları Kurulumu, Köy Bilgi Sistem Yönetimi (KÖYDES), Bulut Belediye Yönetim Sistemi, Milli IP Yönlendirici, Kripto Ürün Ailesi, AselZırh Programı projelerini yönetti. 2015-2016 yılları arasında Meteksan Matbaa IT Direktörlüğü görevini yürüttükten sonra, geri döndüğü ASELSAN’da, emekli olduğu 2019 yılına kadar, yeni ve ileri teknolojileri ASELSAN’la buluşturmayı hedefleyen Teknoloji ve Strateji Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı bünyesinde Kıdemli Lider Mühendis olarak görev yaptı.

 

“Dijital Dönüşümden Kaçış Yok”

SEMPRO bünyesinde 25-26 Haziran tarihlerinde ilk kez düzenlenecek olan eğitimin adı, Dijital Dönüşümden Kaçış Yok. Eğitim esnasında; dijital dönüşümün ne demek olduğu, içeriği, dönüşümü sağlayacak teknolojiler, karşılaşılan zorluklar ve bu zorluklar karşısında hangi adımların atılması gerektiği, uygulamalı çalışmalar yardımıyla anlatılacak. Farklı farklı aktivitelerin yer alacağı bu uygulamalar sırasında, öncelikle katılımcılar, kendi firmalarının dijital dönüşüme hazırlık seviyesini değerlendirerek bu konuda farkındalık kazanacaklar. Katılımcılar daha sonra, yapacakları vaka analizleri ile bir iş yerinde gerçek hayatta karşılaşılabilecek sorunlara karşı, dijital dönüşüm odaklı çözümler geliştirecekler.

Sektörden ve firma ölçeğinden bağımsız olarak kurgulanan eğitim, KOBİ’lerden ana yüklenicilere kadar herkesin katılımına açık olarak düzenleniyor.

 2,414 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.