Ana Sayfa Haberler ELECTRA IC, Ankara Ofisi ile Savunma ve Havacılık Sanayisine Daha Yakın Olacak

ELECTRA IC, Ankara Ofisi ile Savunma ve Havacılık Sanayisine Daha Yakın Olacak

Savunma ve havacılık sanayisi ile daha yakın çalışmak isteyen ELECTRA IC, 2’nci ofisinin açılışını, 5 Aralık’ta Ankara’daki Hacettepe Teknokent’te gerçekleştirdi.

İstanbul Teknopark’ta 2014 yılında kurulan ve mühendis odaklı bir şirket olan ELECTRA IC’nin, kurucu ortakları İsmail Hakkı Topçu ve Ateş Berna, 1995’ten beri profesyonel olarak tümdevre ve PCB tasarımı, doğrulama ve geçerleme hizmetleri veriyor. Tüketici elektroniği, otomotiv, kablosuz bağlantılar (WiFi, Bluetooth, GPS) ve savunma sanayi projelerinde aktif rol alıyorlar.

Savunma sanayisinin ana yüklenici firmalarının aviyonik projelerinde mühendislik hizmeti de veren firma, toplam 23 kişilik bir ekiple faaliyetlerine devam ediyor. Yeni açılan ve 600 m² alana sahip Hacettepe Teknokent’teki ofiste ise şu anda 10 kişi görev yapıyor.

Savunma sanayii Başkanlığının ve sektör firmalarının büyük oranda Ankara’da konuşlanması nedeniyle Ankara ofisini açtıklarını belirten Ateş Berna, Electra IC’nin, aynı zamanda İngiliz küresel eğitim uzmanı Doulos firmasının, sertifikalı bir eğitim ortağı olarak hizmet verdiğini söyledi. Berna ayrıca, Ankara’daki ofislerinde, savunma ve havacılık firmaları için Doulos’un portföyünde bulunan; tasarım, doğrulama ve gömülü yazılım eğitimleri vereceklerini sözlerine ekledi.

 2,631 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.