Ana Sayfa Haberler Electra IC, Bugüne Akıl, Geleceğe İlham Vermeye Devam Ediyor

Electra IC, Bugüne Akıl, Geleceğe İlham Vermeye Devam Ediyor

MSI Dergisi’nin 187’nci sayısında yayımlanan tanıtıcı makale, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Electra IC, savunma ve havacılık sektörünün, elektronik alanındaki özel mühendislik ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Gömülü sistemler, uygulamaya özel entegre devreler (ASIC) ve programlanabilen entegreler (FPGA) konularında; elektronik devre tasarımı, doğrulama ve geçerleme hizmetleri sunan firma, sektör projelerinde de yer alıyor. Ayrıca düzenlediği eğitimlerle sektörün insan kaynağının gelişimine de katkı sağlıyor.

 

Electra IC, sektörün çeşitli projelerine katkı veriyor. Bunların başında, Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) kritik bileşen listesinde bulunan ve aviyonik elektronik sistemlerde kullanılan veri yolu haberleşme protokollerinin test edilmesi için kullanılacak; UVM/SystemVerilog tabanlı test sistemi kurulması projesi yer alıyor. Firma, çözümlerini ve kabiliyetlerini geliştirerek, sektöre sağladığı katkıyı arttırmayı hedefliyor.

Electra IC, yerli ve yabancı birçok büyük firma için “ASIC/FPGA, mikroçip ve gömülü sistemler, elektronik devre tasarımı ve doğrulama” projeleri geliştiriyor.

 

Geniş Çözüm ve Müşteri Portföyü

2014 yılında, elektronik mühendisliği alanında faaliyet göstermek üzere kurulan Electra IC, genç kurucuları ve alanında uzman ekibi sayesinde, bugün savunma ve havacılık sektörü başta olmak üzere, elektronik alanında faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok büyük firma için; “ASIC/FPGA, mikroçip ve gömülü sistemler, elektronik devre tasarımı ve doğrulama” projeleri geliştiriyor.

İstanbul Teknopark ve Hacettepe Teknokent ofislerindeki çalışanları ile yurt dışında; Almanya, İngiltere, Belçika, Pakistan ve Suudi Arabistan gibi birçok Avrupa ve Orta Doğu ülkesi için hizmet ihracatı gerçekleştiren Electra IC, yurt içinde ise Türkiye’nin dev kurumları ASELSAN, Roketsan, TUSAŞ, TEI, STM ve HAVELSAN gibi firmalara hizmet veriyor.

Electra IC, mühendislik hizmetlerinin yanı sıra IP çekirdekleri ve gömülü sistem ürünleri de geliştiriyor. Bu sayede müşterilerine sadece hizmet değil, uzman olduğu konulardaki niş ürün çözümleri ile farklılaşabilme imkânını da sunuyor.

Electra IC, düzenlediği eğitimlerle sektörün insan kaynağının gelişimine de katkı sağlıyor.

 

Sektörün Yetişmiş Eleman İhtiyacına Cevap

Electra IC, aynı zamanda, alanında, dünyanın en kaliteli eğitim hizmetlerini sağlayan Doulos’un, tüm dünyadaki sadece 5 sertifikalı çözüm ortağından biridir.

Xilinx, Intel FPGA, VHDL, SystemVerilog, UVM, SystemC, ARM, Embedded Linux, Deep Learning eğitimleri başta olmak üzere, 150’nin üzerinde farklı eğitimi, alanında uzman Doulos ve Electra IC eğitmenleri sayesinde, müşterilerinin tercihine göre; İngilizce veya Türkçe olarak, tam donanımlı özel eğitim salonlarında gerçekleştiriyor. Firma, bu sayede mühendislik hizmeti verdiği müşterilerindeki ekiplerin yeteneklerini de arttırmayı hedefliyor.

Electra IC, çalışanlarına sunduğu bazı özel uygulamalarla da sektöründe öncü bir firmadır. Bir yandan alanında tecrübeli ve yetkin çalışanlarına gerekli eğitimleri aldırtarak sertifikalı eğitmen olabilme imkânı sağlarken diğer yandan işe aldığı yeni mezun mühendislere, kendi geliştirmiş olduğu EIC Academy programı kapsamında, uzmanlar tarafından 8 haftalık yoğunlaştırılmış Mühendis Eğitim Programı vererek, genç mühendislerin, iş hayatına daha donanımlı olarak başlamalarına imkân tanıyor.

Kurulduğu günden itibaren çalışanlarına, çözüm ortaklarına ve müşterilerine, mikroçip ve gömülü sistem tasarımları ve bu alanlardaki eğitimleriyle dünya kalitesinde imkânlar ve hizmetler sunmayı hedefleyen Electra IC, bugün geldiği noktada; haberleşmeden savunmaya, ulaşımdan sağlığa, güvenlikten enerjiye tüm dünyaya teknoloji üretmektedir. Günümüzde çalışanları ve paydaşları için değer katan ve tercih edilen bir firma olan Electra IC, kuruluş hedefini başarmış olmanın gururu içerisindedir.

Electra IC, üretmekte olduğu hizmetlerle Türkiye ve dünyanın dev isimleriyle hiç durmadan çalışırken; bugüne akıl, geleceğe ilham vermeye devam ediyor.

 1,632 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.