Ana Sayfa Haberler Elektronik Harp Sistemi MERTER’in Güvenlik Güçlerine İlk Teslimatları Yapıldı

Elektronik Harp Sistemi MERTER’in Güvenlik Güçlerine İlk Teslimatları Yapıldı

Savunma Sanayii Başkanlığı ile Meteksan Savunma arasında imzalanan Taşınabilir Elektronik Taarruz Sistemi Projesi kapsamında tasarlanıp üretilen MERTER Sırt Tipi Elektronik Taarruz Sistemi’nin kabulleri tamamlandı ve güvenlik güçlerine teslimatı gerçekleştirildi. Prof. Dr. Demir, #GücünYüzyılı etiketiyle yaptığı paylaşımda, “Türkiye Yüzyılı’na yeni bir elektronik harp sistemimizin ilk teslimatıyla başlıyoruz. MERTER Sırt Tipi Elektronik Taarruz Sistemi hedef unsurların haberleşmesini uzaktan engelleyerek güvenlik güçlerimize sahada avantaj sağlayacak. Hayırlı olsun!” ifadelerini kullandı.

MERTER, muhabere bandında hedef unsurların haberleşmesinin uzak mesafeden engellenmesinde kullanılacak bir Elektronik Taarruz (ET) sistemi olarak tasarlandı. Farklı operasyonel ihtiyaçları karşılayabilmesi amacıyla geliştirilen sistem, muhabere bandının tamamını kapsayabiliyor. Tripod/mast üzerinde sabit konfigürasyonda veya sırtta taşıma aparatı ile Tek-Er konfigürasyonunda kullanılabiliyor.

MERTER, yüksek kazançlı yönlü ve eş yönlü antenleri ile yönlendirilmiş elektronik taarruz faaliyetini gerçekleştirirken akıllı bir tablet veya bilgisayar vasıtası ile de kontrol edilebiliyor. Kendi bataryaları ile beslenebilen sistem, şehir şebekesi üzerinden de çalıştırılabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.