Ana Sayfa Haberler Elektronik ve Kablolama Teknolojilerindeki Gelişmeler CDT TechDay 2023’te Konuşuldu

Elektronik ve Kablolama Teknolojilerindeki Gelişmeler CDT TechDay 2023’te Konuşuldu

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve elektronik ile kablolama konularındaki yenilikler, CDT TechDay 2023’te, profesyonelleri ve sektör meraklılarını bir araya getirdi. Savunma, havacılık, otomotiv ve dayanıklı tüketim sektörlerinin önde gelen profesyonelleri, bu yılki CDT TechDay 2023 etkinliğinde uygulama alanlarında kullanılan teknolojik yenilikleri, sektörel gelişmelerle, Türkiye’deki ve dünyadaki başarılı uygulamaları katılımcılarla paylaştı.

Elektronik tasarım ve üretim teknolojileri konusunda Türkiye’de uzun yıllardır düzenlenen en kapsamlı etkinlik olan CDT TechDay, 21 Haziran’da Divan Ankara Otel’de düzenlendi. Tasarım, üretim ve test teknolojileri alanındaki yeniliklerin tanıtıldığı etkinlik, yerli ve yabancı konuşmacılarla katılımcılara etkileşimli bir ortam sundu. Etkinlikte “Reinventing the Industry: Additively Manufactured Electronics”, “Driving Innovations with Siemens Digital Threads” başlıklı oturumların yanı sıra MEXT Teknoloji Merkezi ile yapılan çalışmalar anlatıldı. Oturumların ardından Xcelerator Technology Innovation Awards ödül töreninde, ödüller sahiplerine takdim edildi.


CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş
Nano Dimension EMEA Genel Müdürü Valentin Storz

Küresel Ölçekte Sayılı Organizasyonlardan Biri

CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş, CDT TechDay 2023’ün, elektronik ürünlerin tasarım ve üretim süreçlerine odaklanan bir etkinlik olduğunu belirterek, “Savunma, otomotiv, uzay, uçak ve tüketici ürünleri gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için dünyadaki örnekler arasında özel bir konuma sahip. Bu organizasyon, katılımcıların ilgi alanlarına hitap eden teknoloji trendlerini, müşteri deneyimlerini izleme, paylaşma ve geliştirme imkânı sunuyor.” dedi.

Buluşmanın Türkiye’de benzeri olmayan, küresel ölçekte ise sayılı organizasyonlardan biri olduğunu vurgulayan Göğüş, etkinliğin detayları ile ilgili şunları söyledi: “Konuşmacılar, geleceği ve gelişmeleri vizyoner bir yaklaşımla katılımcılara aktardı. Günün ikinci yarısında ise paralel oturumlarda farklı konuları ele aldılar. Bu yıl, ilk defa düzenlenecek olan Capital Kullanıcı Grubu toplantısı, kablolama konusunda derinlemesine bilgi paylaşımı için bir platform olarak öne çıktı. Ayrıca, çok katmanlı üretim teknolojilerinin elektronik dünyasındaki kullanımı ve stratejik iş birlikleriyle sağlanan imkanlar da paylaşıldı.”

Yeni Bağlantılar, Yeni İş Fırsatları

CDT TechDay 2023 etkinliğinde, katılımcılar geleceğin teknolojilerini keşfedecekleri ve sektör liderleriyle network oluşturabilecekleri yeni iş fırsatlarına erişme olanağı buldular. Ayrıca, paralel oturumlar ve paneller aracılığıyla yeni stratejiler, en iyi uygulamalar ve geleceğe yönelik vizyonlar hakkında bilgi edinme fırsatını yakaladılar.  Bu yıl CDT TechDay kapsamında ve takip eden günde Türkiye’de ilk kez “Capital Users Meeting” ve “MADe Workshop” düzenlendi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.