Ana Sayfa Haberler Emniyet Genel Müdürlüğünün Kriptolu Telsiz Ağı, Yeni Teknolojilerle Geliştiriliyor

Emniyet Genel Müdürlüğünün Kriptolu Telsiz Ağı, Yeni Teknolojilerle Geliştiriliyor

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 24 Nisan’da yaptığı açıklamayla Emniyet Genel Müdürlüğünün (EGM) kriptolu telsiz ağını yeni teknolojilerle genişletmek için ASELSAN ile yeni sözleşme imzaladıklarını duyurdu.

Prof. Dr. Demir, açıklamasında şunları kaydetti: “22 ilde kullanılan şebekenin 2 ilde daha kurulumu sürerken, ASELSAN ile imzaladığımız yeni sözleşmeyle 2 ilde daha Sayısal Haberleşme Şebekesi kurulacak. Bu sözleşmeyle ilk defa bir ilimizde geniş bant sistemine geçiyoruz. Geniş bant ile milli kriptolu olarak video ve fotoğraf gönderme, konum bilgileri paylaşma, parmak izi ve yüz tanıma bilgilerini aktarma, bireysel ve grup modunda mesajlaşma gibi yeni özellikler olacak. Geniş Bant sisteminin bileşenleri, ULAK A.Ş, diğer sistemler ise ASELSAN tarafından geliştirilen yerli ürünlerden oluşacak. Bu sistemi, kullanacağımız şehrimizde edinilecek tecrübeyle diğer illerimize de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.