Ana Sayfa Haberler EMSA Jeneratör, 1977’den Beri Enerji Üretiyor

EMSA Jeneratör, 1977’den Beri Enerji Üretiyor

Türkiye ekonomisine, 1977’den buyana katkı sağlayan ve “Mutluluk Veren” bir şirket olma gayesiyle çalışan EMSA Jeneratör, “Bizce Mümkün” sloganıyla yoluna devam ediyor.

Küresel bir şirket olmayı hedefleyen EMSA Jeneratör; Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını, müşteri beklenti ve istekleri doğrultusunda, son teknoloji ile donatılan fabrikalarında, tecrübeli kadrosuyla gerçekleştiriyor.

EMSA Jeneratör, ürettiği ürünlerin %75’ini, 102 ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine ciddi ölçüde katkıda bulunuyor.

 

EMSA Şirketler Grubu’nun Tarihçesi

1977 yılında, EAS Elektro Motor olarak kurulan EMSA, ilk yerli alternatör üretimini, 1977 yılında, kendi imkânları ile gerçekleştirdi. 1993 yılında, EMSA Elektromotor Alternatör Sanayi ve Ticaret A.Ş. ticari unvanını aldı. EMSA Jeneratör, 1995 yılında, Sancaktepe fabrikasının inşaatının tamamlanması ile yeni fabrika binasında, modern teknoloji ile üretime devam etti. İlk ihracatını 1998 yılında gerçekleştiren firma, 2005 yılında, EMSA Enerji Dış Tic. Ltd. şirketini kurdu. EMSA Jeneratör tarafından geliştirilen Cıvatalı Şase Faydalı Modeli, 2006 yılında, Türk Patent Enstitüsünce tescillendi. EMSA Jeneratör, 2007 yılında, Ar-Ge ve İş Geliştirme Süreçlerini yeniden yapılandırdı ve TÜBİTAK ile 1501 Alternatör İyileştirme Projesi’ni, başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. 2010 yılında, MEGA Enerji Güç Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited şirketini satın aldı ve satış sonrası hizmetleri, bu firma üzerinden gerçekleştirmeye başladı. TÜBİTAK ile jeneratör iyileştirilmesi konusundaki bir diğer 1501 projesini, 2012 yılında başarılı ile tamamladı.

2014 yılında, Grubun 10 yıllık yol haritası oluşturuldu. Grup, 2015 yılının Ocak ayında, Eskişehir’deki, 30.000 metrekare alanda kurulu fabrikasına taşındı ve burada, modern teknoloji ile gerçekleştirdiği üretimi, müşterilerinin beğenisine sunmaya başladı.

2015 yılı sonu itibarıyla ihracatta ilk 1.000 firma arasına giren EMSA Jeneratör; Eskişehir’de kurulu bulunan TÜLOMSAŞ ile bir iş birliği protokolü imzaladı. Türkiye’nin ve iş paydaşlarının beklentileri ve ürün çeşitlendirme çalışmaları kapsamında, 2017 yılında SAHA İstanbul; 2018 yılında ise Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği’ne üye oldu. Ayrıca, Sinop Nükleer Enerji santrali tedarikçi listesine girdi.

EMSA Jeneratör; Hava Kuvvetleri Komutanlığı, DHMİ ve İstanbul İtfaiyesi gibi kuruluşlara, mobil ışık kuleleri teslim etti.

Üretim

EMSA Jeneratör, Eskişehir’de bulunan fabrikasında; dizel jeneratör, özel tip alternatör, kaynak jeneratörü, mobil ışık kulesi, senkron kumanda ve transfer panoları ile muhtelif döner elektrik makinası üretimini, TS ISO 8528-4, TS ISO 8528-5 TS ISO 8528-8 standartlarında uygun olarak gerçekleştiriyor. Üretim çıktılarını ise modern laboratuvarında test ediyor.

Grup tarafından, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, ISO 10002:2006 ve OHSAS 18001:2007 yönetim sistemleri sertifikaları, Kiwa akrediteli olarak alınmıştır.

EMSA Jeneratör, Eskişehir’deki fabrikasında, standart jeneratör üretimi dışında, mobil ışık kulelerinin üretimini, yurt içi ve dışı müşterilerinin beklentilerine uygun olarak gerçekleştiriyor. Bu kulelerin, yurt içinde; Hava Kuvvetleri Komutanlığı, DHMİ ve İstanbul İtfaiyesi gibi kuruluşlara teslimi gerçekleştirildi. Firma, savunma sanayisine yönelik olarak ise tren içi montajlı jeneratör ile araç altı montajlı jeneratör üretimini başarı ile gerçekleştiriyor.

EMSA Jeneratör, Eskişehir’de bulunan fabrikasında; dizel jeneratör, özel tip alternatör, kaynak jeneratörü, mobil ışık kulesi, senkron kumanda ve transfer panoları ile muhtelif döner elektrik makinası üretimi gerçekleştiriyor.

 

EMSA’nın Hedefleri

EMSA Jeneratör’ün hedefleri:

  • Standart üretimin yanında, Türkiye’nin ihtiyacı olan özel jeneratör ve döner elektrik makinasının üretimini, Ür-Ge ve Ar-Ge faaliyetleri ile yerli ve milli olarak gerçekleştirmek ve dünya ya pazarlamak,
  • Uluslararası gelişmeleri ve ihaleleri yakından takip etmek ve ihracatı arttırarak, paydaşlarının beklenti ve ihtiyaçlarını, uluslararası kalite kriterlerine uygun şekilde karşılamak,
  • Müşteri ve çalışan memnuniyetini sağlamak,

şeklinde sıralanıyor.

EMSA Jeneratör, Eskişehir’deki, 30.000 metrekare alanda kurulu fabrikasında faaliyet gösteriyor.

 

Bu hedeflere ulaşabilmek için yapılacak çalışmalar ise şöyle sıralanıyor:

  • Ulusal ve uluslararası savunma sanayisi şirketleri ile temasa geçmek; beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak,
  • Müşteri beklentilerini doğrultusunda, ürünlerini sürekli olarak geliştirmek; müşteri memnuniyetini ömür döngüsü boyunca sağlamak,
  • Fayda ve teknolojik fark odaklı Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmak,
  • Muhtelif kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde ürünler geliştirerek beğenilerine sunmak,
  • Yurt içindeki farklı noktalarda şubeleşerek satış ve servis ağını genişletmek; paylaş memnuniyetini sağlamak,
  • İhracat için daha fazla ülkede satış noktaları oluşturmak ve yeni ülke satışlarını ihracat portföyüne katarak Türkiye’ye daha fazla döviz getirmek.

 2,756 Toplam Görüntüleme,  6 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.