Home Uncategorized STM, Preveze Sınıfı Denizaltı Modernizasyonunda Kritik Tasarım Aşamasını Tamamladı

STM, Preveze Sınıfı Denizaltı Modernizasyonunda Kritik Tasarım Aşamasını Tamamladı

by Can Kılınç

STM, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki Preveze sınıfı denizaltıların yarı ömür modernizasyonu için Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan projede, kritik tasarım aşamasını tamamladı. Firma, 4 adet denizaltının modernizasyonunu kapsayan projeyle ilgili gelişmeyi, 10 Şubat’ta duyurdu.

Projede, tasarım aşamalarının devamı esnasında teslim edilmesi gereken Ataletsel Seyir Sistemi, CTD Prob Sistemi, Soğutulmuş Su Sistemi ve Statik İnverter Sistemi’nin deniz kabul tecrübeleri başarıyla tamamlandı. Ayrıca, kritik tasarım aşaması da SSB tarafından onaylandı. Böylece, projenin tasarım aşamaları sona erdi.

Proje, TCG PREVEZE (S-353), TCG SAKARYA (S-354), TCG 18 MART (S-355) ve TCG ANAFARTALAR (S-356) denizaltılarının modernizasyonunu kapsıyor. Projede, ASELSAN, ASFAT, HAVELSAN ve STM’den oluşan iş ortaklığı tarafından tedarik edilen tüm ürünlerin platform entegrasyon faaliyetleri, STM sorumluluğunda ilerliyor.

STM, bu projeye eş zamanlı olarak devam eden bir başka projede de ADVENT MÜREN Savaş Yönetim Sistemi’nin denizaltılara entegrasyon sorumluluğunu üstleniyor. Firma, bu projede de ilk gemi için platform entegrasyonunu tamamladı.

Related Articles

This website uses cookies to improve your experience. We think you are familiar with this, but you can disable it if you want. Accept Read More