Ana Sayfa Haberler Endonezya Ulusal Polis Teşkilatı’nın da Tercihi CANiK Oldu

Endonezya Ulusal Polis Teşkilatı’nın da Tercihi CANiK Oldu

Dünyanın önde gelen ateşli silah üreticilerinden Samsun Yurt Savunma (SYS) markası CANiK, Güneydoğu Asya’nın en büyük ülkelerinden Endonezya’da, Ulusal Polis Teşkilatı’nın önemli ihalelerinden birini kazandı. İhale kapsamında CANiK METE serisi tabancaların yanı sıra MECANiK marka optikler de Endonezya Polis Teşkilatı’nın envanterinin bir parçası olacak.

ABD başta olmak üzere dünyanın üç kıtasındaki 70 ülkede faaliyet gösteren SYS, global büyüme hedefleri doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor. Her yıl arttırdığı ihracat rakamları ile dikkat çeken SYS, Güneydoğu Asya’nın en büyük ülkelerinden Endonezya’da, Ulusal Polis Teşkilatı’nın önemli ihalelerinden birini kazandı. İhale kapsamında CANiK METE serisi tabancaların yanı sıra MECANiK marka optikler de Endonezya Ulusal Polis Teşkilatı’nın seçkin envanterinin bir parçası olacak.

Askeri ve Kolluk Kuvvetlerinin Tercihi CANiK

Pandemi süresince birçok ülkede kolluk ve askeri birimlerin alımlarını ertelediğini belirten SYS Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral,“Kademeli olarak alımların açılmaya başladığı bu süreçte, dünyanın birçok ülkesinde art arda ihaleler gerçekleştirilmeye devam ediyor. CANiK olarak bu kapsamda 25 yıllık tecrübemiz ve üstün ürün gamımızla global ihalelerdeki başarılarımıza bir yenisini daha eklemenin gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar yakın ilişkiler içerisinde olduğumuz dost ve müttefik ülke Endonezya’nın seçkin polis gücünün tercihi olduk. Daha önce de Filipinler, Malezya ve Bangladeş’in tercihi olan CANiK, üstün ateşli silah teknolojisini, şimdi Endonezya Ulusal Polis Teşkilatı’nın hizmetine sunuyor. Dünya üzerinde birçok ülkenin askeri ve kolluk kuvvetlerinin birinci tercihi olan CANiK, önümüzdeki dönemde, sadece tabancaların değil aynı zamanda üretmiş olduğu 12,7 mm ağır makineli tüfek ve orta kalibre toplarla da ordu ve kolluk kuvvetlerinin gözdesi olmaya devam edecek.” diye konuştu.

CANiK, Indo Defence’te de İlgi Odağıydı

CANiK, 2-5 Kasım 2022 tarihleri arasında, Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlenen bölgenin en büyük uluslararası savunma sanayisi fuarlarından Indo Defence’te, tanıttığı ürün ve çözümleriyle ilgi odağı olmuştu. Fuarda önemli ülke delegasyonları ve üst düzey devlet yöneticilerini ağırlayan CANiK, Endonezya delegasyonu ve dönemin Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’i de standında konuk etmişti. CANiK, yıl boyunca farklı ülkelerde yer alan önemli fuarlarda, ileriki dönemlerde gerçekleşecek savunma sanayisine yönelik ihaleler ve alımlarla ilgili de yeni fırsatlara kapı açmaya devam ediyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.