Ana Sayfa Haberler EnginSoft Turkey, Ansys ile Gelişmiş Simülasyon ve Sanal Prototipleme Çözümleri Sunuyor

EnginSoft Turkey, Ansys ile Gelişmiş Simülasyon ve Sanal Prototipleme Çözümleri Sunuyor

EnginSoft Turkey, 11 Mayıs’ta Ankara’da düzenlediği Ansys İleri Mühendislik Teknoloji Günü’nde, distribütörlüğünü yaptığı Ansys simülasyon yazılımı çözümlerinin kabiliyetlerini anlattı. Çoğu savunma ve havacılık sanayisinden olmak üzere, 200’ü aşkın kişinin katıldığı etkinlikte, Ansys’in, yapısal tasarımdan akışkanlar mekaniğine, elektromanyetik cihazlardan optik sistemlere kadar pek çok farklı disipline yönelik olarak sunduğu çözümler tanıtıldı.

EnginSoft Turkey Genel Müdürü Dr. Şadi Kopuz

Etkinlik, EnginSoft Turkey Genel Müdürü Dr. Şadi Kopuz’un açılış konuşmasıyla başladı. 2015 yılında kurulan EnginSoft Turkey’in faaliyetleri hakkında bilgi veren Dr. Kopuz, savunma ve havacılık sanayisine yönelik olarak sundukları hizmetler için de ayrı bir parantez açtı. EnginSoft’un, mühendislik ve analiz hizmetleri alanında Avrupa’nın en büyük firmalarından biri olduğunu söyleyen Dr. Kopuz, EnginSoft Turkey olarak sektöre sundukları mühendislik ve yazılım satışı gibi hizmetlerin yanında Ar-Ge çalışmaları yaptıklarını da ifade etti.

Ansys Türkiye, Doğu Avrupa, Balkanlar, Rusya ve BDT Yöneticisi Gilles Lebiez

Bir sonraki konuşmacı olan Ansys Türkiye, Doğu Avrupa, Balkanlar, Rusya ve BDT Yöneticisi Gilles Lebiez, “Ansys 2022 Vizyon ve Stratejisi” başlıklı bir sunum yaptı. Mühendislik süreçleri sırasında Ansys simülasyonlarından faydalanan kuruluşlardan bahseden Lebiez, Volkswagen ve Airbus gibi firmaları örnek verdi. Volkswagen’in, elektrikli araçlar konusunda rakiplerine yetişebilmek için Ansys yazılımının sunduğu imkânlardan yararlandığını söyleyen Lebiez, Airbus’ın ise yeni nesil otonom uçakların geliştirilmesiyle ilgili süreçlerde, yapay zekâ ve makine öğrenmesi gibi konularda Ansys’i kullandığını ifade etti.

EnginSoft Turkey Mühendislik Direktörü Nasser Can Kasımbeyoğlu

Etkinlikte sunum yapan diğer isimler ve değindikleri konular şunlar oldu:

  • EnginSoft Turkey Mühendislik Direktörü Nasser Can Kasımbeyoğlu, ANSYS kullanıcılarından alınan geri beslemelere değindi. Buna göre, ANSYS kullanan firmalar, yeni ürünlerin pazara çıkış süresini ortalama yüzde 30 oranında, tasarım döngüsünü ise ortalama 2 sene kısalttı. Bu firmalar, hatalı ürün çıkarma oranlarını ise ortalama yüzde 66 azalttı.
EnginSoft Turkey Yapısal Ekip Yöneticisi Oytun Kısmalı
  • EnginSoft Turkey Yapısal Ekip Yöneticisi Oytun Kısmalı, Ansys’in yapısal, elektromanyetik, optik ve gömülü yazılım analizleri konusunda sunduğu çözümleri anlattı. Ansys ürün ailesind yer alan ve bu alanlara hitap eden her bir modülle ilgili örnekler verdi.
EnginSoft Turkey Yapısal Analiz Mühendisi Nazım Açıcı
  • EnginSoft Turkey Yapısal Analiz Mühendisi Nazım Açıcı, Ansys’in yapısal analiz çözümlerinin endüstrideki çeşitli uygulamalarıyla ilgili örnekler verdi ve bu yazılımın zorlu mühendislik hesaplamalarını nasıl yaptığını anlattı.
EnginSoft Turkey CFD Ekip Yöneticisi Abdurrahman Ekinci
  • EnginSoft Turkey CFD Ekip Yöneticisi Abdurrahman Ekinci, hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) analizleri için Ansys’nin çok geniş bir ürün ailesi olduğunu söyledi. Bu ürünlerin, örneğin hiperkavitasyon torpidolarının tasarımı konusunda kullanılabileceğini ifade etti.
EnginSoft Turkey CFD Tasarım Mühendisi Anıl Görkem İnan
  • EnginSoft Turkey CFD Tasarım Mühendisi Anıl Görkem İnan, Ansys’in savunma ve havacılık sanayisindeki trendleri yakından takip ettiğini dile getirdi. İnan, bu sektörlerdeki son yıllardaki eğilimlere paralel olarak, Ansys’e, “sıfır emisyon” hedefleri doğrultusunda hidrojen yanma modellerinin; hipersonik hesaplamalara yönelik olarak da çeşitli özel modellerin eklendiğini sözlerine ekledi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.