Ana Sayfa Manşet Esetron, EJDER İnsansız Kara Aracı ve Çubuk Kamerayı İlk Kez Sergiledi

Esetron, EJDER İnsansız Kara Aracı ve Çubuk Kamerayı İlk Kez Sergiledi

Esetron, SAHA EXPO’da, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve güvenlik güçlerinin operasyonlar sırasında sahada ortaya çıkan ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdiği geniş ürün ailesini sergiledi. Bunların arasında yer alan EJDER İnsansız Kara Aracı (İKA) ve Yılan (Çubuk) Kamera, ilk defa bir fuarda boy gösterdi.

EJDER, hem iç mekânlarda hem de geniş arazide gerçekleştirilen operasyonlarda, kablosuz olarak çalışabilen; görüş hattı içinde 600 m mesafeden, tüm fonksiyonları ile uzaktan kontrol edilebilen tekerlekli ve paletli bir İKA olarak geliştirildi. Araç, üzerinde bulunan Picatinny ray sayesinde farklı faydalı yükleri taşıyabiliyor. Kullanıcıya, gerçek zamanlı görsel ve işitsel bilgilerin yanı sıra sensör bilgisi de sunuyor. Araç aynı zamanda, uzaktan kontrol biriminden gelen sesi de bulunduğu ortama aktarabiliyor.

Yılan (Çubuk) Kamera ise Esetron’un, sahadan gelen talep üzerine, yaklaşık 2 aylık bir sürede, 5 ürün iterasyonu yaparak, öz kaynaklarıyla geliştirdiği bir çözüm. Özellikle kayalık ya da taşlarla kaplı alanlarda kullanım kolaylığı sağlayan bu sistem, bir çubuğun ucunda yer alan ön ve yan kameralarla yüksek bir durumsal farkındalık sağlıyor. Kurulduğu yerden 100 m mesafeye kadar kabloyla erişilebilen Çubuk Kamera, sahadaki birliklere, 24 saat esasında gözetleme yapabilen bir çözüm sunuyor. Esetron, 50 adet Yılan (Çubuk) Kamera’yı son kullanıcıya teslim etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.