Ana Sayfa Haberler Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uçak Mühendisliği Öğrencilerine TEI’de Staj İmkânı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uçak Mühendisliği Öğrencilerine TEI’de Staj İmkânı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile TEI arasında Lisans Eğitimi İş birliği Protokolü imzalandı. 5 Nisan’da imzalanan protokol kapsamında, ESOGÜ Uçak Mühendisliği Bölümü’nde okuyan öğrenciler, üniversite eğitimleriyle eş zamanlı olarak TEI’de staj yapabilecek; üniversite eğitimleri sırasında öğrendikleri teorik bilgileri pratik eğitimle pekiştirilebilecek. Öğrenciler, eğitim amaçlı olarak uygun görülen motor parçalarının ürün tasarımını ve parça analizlerini yapacak, bu parçaların ileri imalat teknikleri ve prosesleri kullanılarak üretilmesini sağlayacak.

Protokolü, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak ve TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit imzaladı. Prof. Dr. Şenocak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çağdaş uçak mühendislerine duyulan gereksinimi dile getirerek iş birliği protokolünün ESOGÜ’lü uçak mühendisliği öğrencileri için önemli bir şans ve imkân yaratacağını söyledi. Prof. Dr. Akşit ise protokolün TEI’ye ve ESOGÜ’ye hayırlı olmasını temenni etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.