Ana Sayfa Özel DosyalarEurasia Airshow Eurasia Airshow 2018 Özel: BMC, Havaalanlarına, Konforu ve Güvenliği Getiriyor

Eurasia Airshow 2018 Özel: BMC, Havaalanlarına, Konforu ve Güvenliği Getiriyor

MSI Dergisi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

BMC, Eurasia Airshow 2018’de, havaalanı uygulamalarına yönelik geliştirdiği iki yeni otobüsünün; NEOPORT 14 m Tam Alçak Tabanlı Apron Aracı’nın ve NEOCITY 8.5 m VIP Apron’un lansmanını yaptı.

IATA ve AHM 950 uyumlu Neoport 14 m Apron Otobüsü; 4 silindirli, 182 beygir gücünde ve 700 Nm tork sağlayan, turbo dizel Euro 5 motoruna sahip. Önden çekişli özelliği ile Neoport, özel olarak geliştirilmiş 6 ileri 1 geri otomatik şanzımanına yüklenmiş yazılım sayesinde, çok düşük yakıt tüketimi ve işletme maliyeti ile öne çıkıyor. Tam havalı servis freni, her iki yana yatma sistemi, şasi alçaltma ve yükseltme sistemi, ön ve arka disk frenleri, 6 adet yolcu kapısı ve alçak tabanlı monokok gövdesi ile araç, sürücüsü ve yolcusu için, konforlu bir sürüş deneyimi sağlıyor.

NEOPORT 14 m Tam Alçak Tabanlı Apron Aracı

 

Klima sistemi için ayrı bir motoru bulunan Neoport; yolcu bölgesi için özel olarak kullanılan 42 kW klimasına ek olarak, sürücü kabini için, ayrıca konumlandırılmış bir klima seçeneği sunuyor.

10.500 kg yük kapasiteli bağımsız ön ve arka aksları bulunan Neoport, 12’si oturarak ve 97’si ayakta olmak üzere, toplam 109 yolcu taşıyabiliyor.

NEOCITY 8.5 m VIP Apron

 

NEOCITY 8.5 m VIP Apron ise Busworld Akademi 2017 En İyi Tasarım Ödülü sahibi Neocity Ailesi’nin, en küçük üyesi olan Neocity 8.5 m aracının, hava alanlarındaki CIP ve VIP kullanımı için düzenlenmiş versiyonu. Aracın 4 silindirli Euro 6 turbo dizel motoru, 210 beygir gücü ve 850 Nm tork sağlıyor.

Segmentinin en geniş aracı olması ile benzerlerinden ayrılan VIP Apron, tam otomatik vites seçeneği ile kullanıma sunuluyor. Araç içi kamera ile tüm aracı denetleyebilme özelliği, çift devreli tam havalı tipte ön ve arka frenler, hava kumandalı el freni, ağırlık optimizasyonu sağlayarak maliyet avantajı yaratan ön ve arka aks tasarımı, aracın diğer ayırt edici özellikleri arasında bulunuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.