Ana Sayfa Özel DosyalarEurasia Airshow Eurasia Airshow 2018 Özel: Hava Araçlarının Mühimmatı ROKETSAN’dan

Eurasia Airshow 2018 Özel: Hava Araçlarının Mühimmatı ROKETSAN’dan

MSI Dergisi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

İnsanlı ve insansız hava araçlarına yönelik geniş güdümlü mühimmat ürün ailesini sergileyen ROKETSAN, Eurasia Airshow 2018’i, bu alanda tamamlayan firma oldu.

 

ROKETSAN, CİRİT’i, ATAK helikopteri ve Kaideye Monteli CİRİT maketleriyle sergiledi.

ROKETSAN, savaş uçaklarından taarruz helikopterlerine, insanız hava araçlarından, yakın hava desteği uçaklarına kadar geniş bir yelpazedeki çözümleri, katılımcıların ilgisine sundu. Bunların arasında; SOM ve SOM-J seyir füzeleri, TEBER lazer güdüm kiti, UMTAS tanksavar füzesi, CİRİT füzesi, MAM-L ve MAM-C akıllı mühimmatı yer aldı. Ayrıca, OMTAS tanksavar füzesi de üçayak üzerinde, atışa hazır konfigürasyonu ile ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

 

Katıldığı fuarlarda, stant tasarımı ile dikkat çeken firmanın Eurasia Airshow 2018’deki yeniliği, ürünlerini, kullanıldığı platformların maketleri ile sergilemek oldu. Bu kapsamda, MAM-L ve MAM-C, BAYRAKTAR TB2 maketi ile birlikte; CİRİT ise ATAK helikopteri ve Kaideye Monteli CİRİT maketleriyle sergilendi.

ROKETSAN, MAM-L ve MAM-C mühimmatını, BAYRAKTAR TB2 maketi ile birlikte sergiledi.

Standın arka duvarında ise Airbus C295 nakliye uçağı üzerinde şekillendirilen silahlı istihbarat gözetleme ve keşif uçağını; TEBER, L-UMTAS ve CİRİT ile silahlandırılmış şekilde gösteren bir poster yer aldı. ROKETSAN, 2016 yılında, Farnborough International Airshow sırasında, Airbus Helicopters ve Airbus Defence and Space ile füze sistemlerinin çeşitli platformlara entegre edilmesini konu alan, iki farklı iş birliği anlaşması imzalamıştı.

Airbus Defence and Space de 12-16 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dubai Airshow’da, C295’in Armed ISR (Intelligence Surveillance & Reconnaissance / Silahlı İstihbarat, Gözetleme ve Keşif) sürümünü, ROKETSAN tasarımı mühimmatla birlikte sergilemişti. Statik alanda sergilenen uçağın yanı başında yer alan mühimmat arasında, ROKETSAN’ın L-UMTAS ve CİRİT füzeleri ile TEBER-82 lazer güdüm kiti de yer almıştı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.