Ana Sayfa Özel DosyalarEurasia Airshow Eurasia Airshow 2018 Özel: KLX, Türkiye’deki Yatırımlarını Arttırmayı Hedefliyor

Eurasia Airshow 2018 Özel: KLX, Türkiye’deki Yatırımlarını Arttırmayı Hedefliyor

MSI Dergisi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

Havacılık sektöründe kullanılan çeşitli bağlantı elemanları ve sarf malzemeleri ile envanter yönetimi çözümlerinde dünyanın sektör lideri tedarikçisi olan KLX Aerospace Solutions (KLX)’un Türkiye ekibi, tam kadro Eurasia Airshow’daydı. Aynı zamanda etkinliğin sponsorlarından biri olan KLX Türkiye Şubesi, Türk savunma ve havacılık sanayisine, yaklaşık 20 yıldır, çözüm ortağı olarak hizmet veriyor.

Savunma ve havacılık sektöründe kullanılan özel malzemelerin ve bileşenlerin stok yönetimi, ayrı bir uzmanlık gerektiriyor. Sektöre özel olan ve üretimi, talebe göre gerçekleşen bu malzeme ve bileşenlerin tedarik süreci iyi yönetilemezse teslimat süreleri çok uzayabiliyor ya da maliyetler çok yukarılara çıkabiliyor. Bu nedenle sektör firmaları, bu malzeme ve bileşenlerin tedarikinde, KLX gibi firmaların yardımına başvuruyor.

Soldan sağa: Fatma Dağdelen, Gaye Bozkurt, Necla Smekens, Sarp Temur, Altuğ Altıntaş, Ebru Özyürek ve Gizem Sümer.

 

KLX, havacılık sektöründe kullanılan çeşitli malzeme ve bileşenlerle ilgili, yatırım yapan bir firma. Örneğin, perçin ya da cıvata gibi basit bir bağlantı elemanı üreticisinin, bu bağlantı elemanından, asgari 1.000 adet üreterek teslim edebildiğini düşünelim. Bunlardan 10 tanesine ihtiyacı olan bir havacılık firmasının, bu senaryoda, üreticiden doğrudan tedarik yapmasının maliyet-etkin olmasını beklemek imkânsızdır. Diğer yandan KLX, çok sayıda firmaya hizmet verdiği için, 10.000 adet bağlantı elemanını kendi stoğuna alıp, daha sonra da bunları, küçük partiler halinde, maliyet-etkin bir şekilde müşterilerine sağlayabilir. Basit gibi görünen bu operasyonun arkasında ise dünya geneline yayılmış, çok ciddi bir stok yönetimi altyapısı bulunuyor.

Türkiye özelinde KLX’i farklı kılan ise bu alanda faaliyet gösteren benzeri firmalar arasında, Türkiye’de bir ofisi ve ekibi bulunan tek firma olması. Yerel ofis, sadece firmanın ulaşılabilirliğini etkilemiyor. KLX çalışanları, gerektiğinde, tasarım aşamasından itibaren Türk firmaları ile bir araya gelerek, onların projelerine özel çözümler de ortaya koyabiliyor.

Fuar sırasında faaliyetleri ile ilgili bilgi aldığımız KLX Türkiye Satış Yöneticisi Sarp Granit Temur, şunları söyledi: “KLX, Türkiye’ye, katma değer yaratacağı, uzun vadeli iş planları ile yaklaşıyor. Şu anda, Türkiye ofisi olarak 7 kişiyiz. Türkiye’nin önde gelen savunma ve havacılık firmaları, hava yolları ve bakım merkezleri ile çalışıyoruz ve iş hacmimiz her yıl artıyor. Bu artış, hem Türk savunma ve havacılık sektörünün gelişmesinden hem de KLX’in yarattığı yüksek müşteri memnuniyetinden kaynaklanıyor. Ekibimiz, firmalarla çok yakın, yeri geldiğinde dirsek temasında çalışıyor. Güçlüklerle karşılaşıldığında, firmanın satın alma ekibinin bir parçası gibi görev yapıyoruz ve güçlüklerin aşılmasını sağlıyoruz. İş hacmimiz, belirlediğimiz kritik seviyeye doğru hızla yaklaşıyor ve bu gerçekleştiğinde, Türkiye’de yerel stok da tutmaya başlayacağız. Bu, bir anlamda, Türkiye’nin gerçek bir havacılık ülkesi olduğunu da tüm dünyaya göstermiş olacak.”

 3,706 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.