Ana Sayfa Özel DosyalarEurasia Airshow Eurasia Airshow 2018 Özel: Otonom Teknoloji, Balonları ile Eurasia Airshow’u Zenginleştirdi

Eurasia Airshow 2018 Özel: Otonom Teknoloji, Balonları ile Eurasia Airshow’u Zenginleştirdi

MSI Dergisi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Türkiye’de, havacılık adına yapılan her şeyin sergilenmesinin amaçlandığı Eurasia Airshow 2018’de, hava balonları ile ilgili kısım, Otonom Teknoloji ile tamamlandı. Uzun süre havada kalarak farklı görevleri yerine getirebilen çeşitli balon sistemleri geliştiren ve üreten Otonom Teknoloji, açık alandaki standında, DORUK sistemini sergiledi. Bu sene içinde teslimat yapmaya da hazırlanan firma standını ziyaret eden katılımcılar, sistemin Mobil Demirleme İstasyonu’nu ve şişirilmiş balonu görme fırsatı buldular.

Kapadokya Balon Bakım Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çoban ve Otonom Teknoloji Genel Müdürü Nezir Ertürk

 

Otonom Teknoloji, fuarda, bir de iş birliği anlaşması imzaladı. Yerli Sıcak Hava Balonu Geliştirme Projesi İş Birliği Sözleşmesi İmza Töreni, 26 Nisan’da, Otonom Teknoloji ile Kapadokya Balon Bakım Merkezi arasında gerçekleştirildi.

Otonom Teknoloji ve ASELSAN yetkilileri, Mobil Demirleme İstasyonu’na bağlı DORUK balonunun önünde görülüyor.

Törende konuşan Kapadokya Balon Bakım Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çoban, Kapadokya’da, balonlarla çok yoğun uçuş gerçekleştirildiğini vurguladı ve yerli balon geliştirme ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi: “Yaptığımız araştırmalar sonucunda, bu işin yazılım ve proje alanlarında daha başarılı olması için, Otonom Teknoloji ile iş birliği yapabileceğimizi gördük. Onlar da hiçbir desteği esirgemediler. TÜBİTAK projesi hazırladık. Onay aşamasında. Sepet, kubbe ve donanım ile 3 aşamada balonu tamamlamayı planlıyoruz. Sepet kısmında sonlara yaklaştık. Kendi hava aracımızı kendimiz üretmeyi başarmak üzereyiz.”

Otonom Teknoloji Genel Müdürü Nezir Ertürk de son 5 yıldır insansız sistemler ve balon sistemleri üzerinde çalıştıklarını belirtti ve “Bu, en renkli havacılık projemiz olacak.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.