Ana Sayfa Özel DosyalarEurasia Airshow Eurasia Airshow 2018 Özel: TUSAŞ’ın Eurasia Airshow Gündemi, Milli Muharip Uçak Oldu

Eurasia Airshow 2018 Özel: TUSAŞ’ın Eurasia Airshow Gündemi, Milli Muharip Uçak Oldu

MSI Dergisi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Eurasia Airshow 2018’deki standında, platformlarının ölçekli maketlerini sergileyen TUSAŞ’ın ana gündemi, Milli Muharip Uçak (MMU) oldu. Fuarın ilk günü gerçekleştirilen; “MMU Bütünleşik RF Sistemi ve Bütünleşik EO Sistemi Teknoloji Geliştirme Projeleri Sözleşmeleri Ön Mutabakat Töreni”nde, imzalar, TUSAŞ ile ASELSAN arasında atıldı. Varılan mutabakata göre, ASELSAN, TUSAŞ’ın alt yüklenicisi olarak, MMU’da kullanılacak, bütünleşik RF ve elektro-optik sistemlerini geliştirecek.

TUSAŞ standında yer alan MMU’nun ölçekli modeli.

Törende kısa bir konuşma yapan Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Mustafa Şeker, şunları söyledi: “MMU, Türkiye’nin en önemli projelerinden bir tanesi… Bu projede, sadece platform yapmıyoruz; bu platformun, teknolojilerini geliştirmeyi de hedefliyoruz. Bu kapsamda, TUSAŞ ana yükleniciliğinde, ASELSAN yeni teknolojiler geliştirecek. Bunlardan iki tanesinin imza töreni için bir araya geldik.” Törende imzalar; Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı ve ASELSAN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat, TUSAŞ Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve ASELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Özkol tarafından atıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.