Ana Sayfa Özel DosyalarEurasia Airshow Eurasia Airshow 2018 Özel: Vaneda, Outdry Teknolojisinin Tanıtımına Odaklandı

Eurasia Airshow 2018 Özel: Vaneda, Outdry Teknolojisinin Tanıtımına Odaklandı

MSI Dergisi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Yaklaşık 15 yıldır, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayakkabı ve bot tedarikçisi konumunda olan Vaneda, Eurasia Airshow 2018’de, özgün ürünlerinde kullandığı Outdry teknolojisinin tanıtımına odaklandı. Ayakkabı ve botların su geçirmezliğini sağlayan bu teknoloji, ürünlerin saya olarak adlandırılan üst kısmının, özel bir membranla birleştirilmesi prensibine dayanıyor. Yüksek basınç ve sıcaklık altında birleştirilen saya ve membran, artık yekpare yapıdaki bir malzeme gibi davranmaya başlıyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılan Goretex’ten farklı olarak, Outdry teknolojisini kullanan ürünlerin katmanları arasında boşluk olmadığı için, katmanlar arasına su girmesi de mümkün olmuyor. Ayrıca bu membran, dışarıdan su girişini engellediği gibi, ayakkabı içerisinde, terleme gibi sebeplerden oluşan nemin de buharlaştıktan sonra dışarı atılmasını sağlıyor. Firma, outdry teknolojisi ile ürettiği ürünlerin su geçirmezliğini ise kendi bünyesindeki akredite laboratuvarlarında test ediyor.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığını kullanıcıları arasına katmayı başaran firma, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile yürütülen görüşmeler neticesinde, bu kuvvetlerin ihtiyacına yönelik olarak, su geçirmeyen özel bir ayakkabı geliştirmeye başladı. Firma ayrıca, Polis Özel Harekât teşkilatına teslimata da yakında başlayacak. Firmanın ürünleri, yurt dışında da aralarında Kırgızistan, Somali, Ürdün ve Somali’nin bulunduğu ülkeler tarafında tercih ediliyor.

 4,071 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.