Ana Sayfa Haberler Eurasia Airshow 2020, Coronavirus Nedeniyle Haziran Ayına Ertelendi

Eurasia Airshow 2020, Coronavirus Nedeniyle Haziran Ayına Ertelendi

Eurasia Airshow 2020 organizatörleri, Nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan etkinliğin, 24-28 Haziran tarihlerine ertelendiğini duyurdular. Duyuru, Türkiye’de, 2 farklı Covid-19 vakasının görünmesi ile birlikte, resmi makamlar tarafından, yurt içindeki etkinliklerin Mayıs sonrasına ertelenmesi yönünde alınan kararın ardından yapıldı.

Etkinliğin ertelenmesi yönündeki duyuru, katılımcı firmalara, planlı delegasyonlara ve hâlihazırda etkinliğe kaydını yaptırmış olan 14.000’in üzerindeki ticari ziyaretçiye bildirildi.

Etkinlik organizatörleri tarafından yapılan açıklamada ayrıca, Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda, haziran ayındaki Eurasia Airshow 2020’de, Covid-19 virüsü ile ilgili olarak, şu önlemlerin alınacağı belirtildi:

  • Resmi delegasyonların Covid-19 konusundaki geçmişleri analiz edilecek.
  • Fuar alanı girişlerine termal kameralar konulacak.
  • Nano-Teknoloji kullanılarak 10 gün boyunca, fuar alanı, temizlenecek.
  • Nano-Teknoloji kullanılarak, 10 gün boyunca, resmi delegasyon araçları temizlenecek.
  • Nano-Teknoloji kullanılarak, 10 gün boyunca, fuardaki özel etkinlik alanları temizlenecek.
  • Fuar alanı girişinde, dezenfektan kullanımı zorunlu kılınacak.
  • Fuardaki özel etkinlik alanlarında, dezenfektan kullanımı zorunlu kılınacak.

Açıklamada ayrıca, bu sürecin, Dışişleri Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak yürütüldüğü bilgisi yer aldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.