Ana Sayfa Advertorial Eurasia Airshow, 2020’de, Çıtayı Daha da Yükseltmeyi Hedefliyor

Eurasia Airshow, 2020’de, Çıtayı Daha da Yükseltmeyi Hedefliyor

MSI Dergisi’nin 187’nci sayısında yayımlanan advertorial, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Türkiye’nin, şova dayalı ilk havacılık organizasyonu olarak 2018’de düzenlenen Eurasia Airshow’un ikincisi, 22-26 Nisan 2020 tarihlerinde, yine Antalya’da gerçekleştirilecek. Etkinlik organizasyonunun hedefi ise çıtayı daha da yükseltmek.

 

Havacılık sektörü gelişen Türkiye’de, hava gösterilerinin de bulunduğu, periyodik bir etkinlik olarak kurgulanan Eurasia Airshow, ilk kez düzenlenmesine rağmen, 2018 yılında, önemli istatistiklere ulaşmıştı:

 • Etkinliği, halk günleri ile birlikte, 130.000’in üzerinde kişi ziyaret etti. Bunlardan 27.256’sı, profesyonel ziyaretçilerdi.
 • Platform ve sistemler, toplam 410.000 metrekarelik alanda ve 32 şalede sergilendi.
 • 343 firma ürün ve çözümlerini tanıttı.
 • Statik gösterim alanında, toplam 81 hava aracı yer aldı.
 • 100’ün üzerinde uçuş gösterisi gerçekleştirildi.
 • Etkinliği, 73 ülkeden, 168 askeri ve sivil delegasyon ziyaret etti.
 • Etkinliği, 13 ülkeden, 253 akredite basın mensubu takip etti.

Eurasia Airshow’un sektöre en önemli katkılarından biri, halk günlerinde, binlerce havacılık meraklısına, sadece medyada gördükleri araçları, yakından inceleme fırsatı tanıması oldu.

 

T129 ATAK, gösteri uçuşunda, hareket kabiliyetlerini sergiledi.

 

Eurasia Airshow 2018’de, çok sayıda hava aracı uçuş gösterisi yaptı ve statik alanda sergilendi. Savunma ve güvenlik tarafında, İçişleri Bakanlığının ağırlığı etkinlikte hissedildi. Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı envanterinde bulunan; BLACK HAWK, Mi-17, AB 412, Bell 429 helikopterleri ile CN235 uçağı, fuarda boy gösterdi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Türk Yıldızları ve bir adet KT-1 ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı ise T129 ATAK helikopteri ile katılım gösterdi. Birleşik Krallık, Voyager çok görevli tanker ve nakliye uçağı; Çek Cumhuriyeti, Saab Gripen; İtalya, C-27J; Polonya, MiG-29; Ukrayna ise AN124, AN77 ve AN178 nakliye uçakları ile askeri havacılık alanının yabancı katılımcıları oldu.

Türk Yıldızları, gösterileri ile yine nefes kesti.

Sivil havacılık tarafında ise Katar Hava Yolları’nın, etkinlik sırasında dünyada tek örneği olan A350-1000’i ve SCAC’ın SSJ100’ü başta olmak üzere, çeşitli uçaklar ve helikopterler sergilendi.

Etkinliğe; Birleşik Krallık, İtalya, Rusya ve Ukrayna’nın ağırlıklı olduğu bir yabancı kurum ve kuruluş katılımı oldu ve Türkiye ile iş birliği vurguları öne çıktı:

 • İngiliz Uluslararası Ticaret Bakanlığı Savunma ve Güvenlik Organizasyonu (Department for International Trade Defence & Security Organisation / DIT DSO) yetkilileri, Milli Muharip Uçak projesinde, iki ülke arasındaki iş birliğine vurgu yaptı.
 • Hem İtalyan hem de İngiliz şapkaları bulunan Leonardo da Türkiye’de yürüyen projeler ve yarıştığı ihalelerle ilgili tanıtım çalışmaları yürüttü.
 • Rusya, Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Oleg Bocharov’un katılımı ile en üst seviyede temsil edilen ülke oldu ve Türkiye ile iş birliğini geliştirme yönünde adımlar attı.
 • Ukrayna, özellikle Antonov’un geniş katılımı ile iki ülke arasındaki somut projelere odaklandı.

MiG-29, kalkıştan hemen sonra iniş takımlarını kapatarak fotoğrafçılara güzel pozlar verdi.

 

Eurasia Airshow 2018, imza törenlerine de sahne oldu. Sukhoi Civil Aircraft Company (SCAC), fuarda, uçak satışına yönelik iki tane de imza attı. SSJ100’ün, 75 koltuklu sürümü SSJ75’i geliştiren firma, ilk siparişini, S7 Group’tan aldı ve 50 adet kesin; 25 adet de opsiyonel siparişi kapsayan, bir niyet mektubu imzaladı. Firma, ayrıca, Iran Airtour’dan da 20 adet SSJ100 siparişi aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün BLACK HAWK helikopteri ile gerçekleştirdiği gösteri, izleyenleri heyecanlandırdı.

 

Açılış Töreni, Etkinliğe Verilen Desteği Gösterdi

Eurasia Airshow açılış törenine; Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Oleg Bocharov ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başta olmak üzere, çok sayıda üst düzey yetkili katıldı.

Jandarma Genel Komutanlığının BLACK HAWK helikopteri ile yaptığı gösteri, görsel bir şölen oldu.

 

2020’de Hedefler Yine Yüksek

Eurasia Airshow 2020 ile ilgili hazırlıklar, yüksek bir tempo ile devam ediyor. Türkiye ve bölgedeki gelişmeler ve potansiyel göz önüne alındığında, Eurasia Airshow 2020’de, 2018’e göre %40’lık bir büyüme hedefleniyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığının AB 412 helikopteri de etkinlikte uçuş yaptı.

Etkinliğin önemli odaklarından biri, iş bağlantıları olacak. Eurasia Airshow 2018’in hedef kitlesi, kapsamı ve katılımcıları, 15 milyar doları aşan bir iş potansiyeline sahipti. Devam eden bu potansiyelin uygulamaya dökülmesi için Eurasia Airshow 2020, bir takım yenilikler getirecek. Bunların arasında, firmaları, satın alma heyetleri ve satın alma ile ilgili yetkililerle buluşturmayı hedefleyen “Meet the Buyer” programı da bulunuyor.

2018 yılında olduğu gibi, Eurasia Airshow 2020’nin Türkiye Resmi Yayın ve Basın Sponsoru da MSI Dergisi olacak. MSI Dergisi’nin Eurasia Airshow 2020 Özel Sayısı, etkinlik boyunca, katılımcı ve ziyaretçilere, ücretsiz olarak dağıtılacak.

Euraisa Airshow ile ilgili son gelişmeleri; etkinliğin internet sitesinden (https://www.eurasiaairshow.com/) ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirisiniz.

 

 

 2,685 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.