Ana Sayfa Haberler Eurasia Airshow CEO’su Ferhat Yenibertiz’in Mesajı

Eurasia Airshow CEO’su Ferhat Yenibertiz’in Mesajı

Değerli Eurasia Airshow Ziyaretçileri,

Havacılık sektörünün, küresel dünya koşullarında, sistemin süregelen krizleri içinde, tedirgin ve kırılgan bir yapısı var. Ama buna karşın dinamizmini korumayı, hep başardığını görüyoruz. Sınırlar ötesi çekişme ve rekabet, havacılık sektöründe yeni fırsatlar sunan coğrafyaların keşfedilmesine olanak sağlıyor.

Türkiye, bu bağlamda, jeopolitik açıdan stratejik bir konuma sahip. Her ticaret alanında olduğu gibi, havacılık sektöründe de Batı ve Doğu arasında köprü vazifesi görüyor.

Son 13 yıl içerisinde, havacılık sektöründeki büyüme oranı, tüm dünyada %5 iken, Türkiye’de %15’tir ve henüz doyum noktasına ulaşmamıştır. Önümüzdeki 20 yıl içerisinde, tüm dünyada, yaklaşık 35.000 uçağın üretim hattından piyasaya sürüleceği ve her yıl, ortalama %4,4 büyüyen hava trafiği, sektörün ne kadar iştah kabartıcı olduğunun göstergesidir.

 

“Batı ve Doğu havacılık sektörünün devlerini, Eurasia Airshow bir araya getiriyor.”

Türkiye’de ve bulunduğu coğrafyada, havacılık sektöründeki tüm gelişmeleri ve yüksek potansiyeli değerlendirerek, dünyada birinci ligde yer alan havacılık şovlarına, bir yenisi daha ekledik.

Türkiye’nin, ilk şova dayalı uluslararası ticari ve askeri havacılık organizasyonu olan ve 2 yılda bir tekrarlanacak Eurasia Airshow ile dünya markalarını ve yöneticilerini, bir araya getirdik. Global havacılık sektöründe, kendi alanında güçlü aktörlerden biri olmak hedefi ile çıktığımız bu zorlu yolculukta, pek çok zorluklar yaşadık. Ama yılmadık, daha da hırslandık.

Eurasia Airshow’u, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek himayeleriyle güzel şehrimiz Antalya’da gerçekleştiriyoruz. Kendini ispatlamış ve başarmış olan airshow’lardaki paydaş modellerini inceleyerek daha güçlüsünü kurgulamaya çalıştık. Etkinlik boyunca, tükettiğimiz her kaliteli anın arkasındaki devlet kurumlarının ve otoritelerin değerli katkılarından ötürü minnettarım. Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Müsteşarlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve altında DHMİ ve SHGM, Genelkurmay Başkanlığı ve bağlısı kuvvetler başta olmak üzere, kıymetli desteklerini esirgemeyen, tüm kurum ve kuruluşlara müteşekkirim.

 

“Türkiye’de ilkleri gerçekleştiriyoruz.”

Eurasia Airshow, Türkiye’de, birçok anlamda ilklere ev sahipliği yapıyor. Türk Hava Yolları partnerliğiyle dünya sivil havacılık sektöründe, güncel konuları değerlendirecek tecrübe ve bakış açılarını sunacak seçkin bir zirve olan, Havayolları CEO’ları Zirvesi (Airlines CEO Summit)’ni düzenliyoruz.

Havada ve Uzayda Kadın Sempozyumu (Women in Air & Space Symposium) ile birlikte, havacılık sektöründe, cinsiyet dengesini ele alıyoruz ve bu sektörün; tecrübeli, başarılı, girişimci, pilot ve akademisyen kadınlarını bir araya getiriyoruz.

Eurasia Airshow’un ilkinde, delegasyon ve katılımcı olarak, 40’a yakın ülkenin bayrağını dalgalandırıyoruz. 300‘e yakın seçkin katılımcı firmamız ve 80‘e yakın sergilenecek uçak ve çok uluslu aerobatik uçuş gösterileri ile birlikte take-off yapıyoruz.

Eurasia Airshow ile birlikte, ülkenin havacılıkta ürettiği, ortağı olduğu işleri ve iş modellerini tanıtıyoruz. Aynı zamanda, tüm tarafların buluşup iş konuştuğu, birbirlerinin kabiliyetlerinden haberdar olduğu, iş bağlantılarının yapıldığı, kaliteli bir iş geliştirme platformu gerçekleştiriyoruz.

Havacılık sektöründe, Batı ve Doğu’nun büyük oyuncularının buluşma noktası Eurasia Airshow’da, sizleri de misafir etmekten büyük onur duyuyoruz.

Yaklaşık 2 yıllık uzun ve meşakkatli bir yolculuğun ardından, bugüne sizlerle beraber şahitlik etmenin gururunu yaşıyoruz.

Her anlamda bereketli ve faydalı bir fuar dilerim.

 

Ferhat Yenibertiz

Eurasia Airshow CEO’su

 3,646 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.