Ana Sayfa Haberler EURASIA Airshow’a, 30 Ülkenin Milli Katılımı Bekleniyor

EURASIA Airshow’a, 30 Ülkenin Milli Katılımı Bekleniyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Önümüzdeki yıl, 25-29 Nisan tarihlerinde, Antalya Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan EURASIA Airshow’a, 30 ülkenin, milli katılım ile iştirak etmesi bekleniyor.

Bu ülkelerden 10 tanesi ile geçekleştirilen görüşmeler, etkinlik sırasında kurulacak şalelerle ilgili çeşitli teknik ayrıntıların konuşulduğu seviyeye geldi. Etkinlikle ilgili koordinasyon ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi maksadıyla da dünyanın çeşitli yerlerinde, toplam 12 temsilci görev yapıyor. Fuarların başarısı açısından milli katılımlar çok önemli olduğu için EURASIA Airshow ekibi bu konuda hummalı bir çalışma yürütüyor. Şu ana kadar; Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, İtalya ve Pakistan’ın etkinliğe ulusal katılımı için prensipte anlaşılmış durumda. Bu ülkelerle yapılacak anlaşmaların sadece bürokratik detaylarının kaldığını ifade eden EURASIA Airshow yetkilileri; ABD, Hollanda, İran, İsveç, çeşitli Körfez Ülkeleri, Rusya ve Ukrayna ile görüşmelerin de oldukça olgunlaştığını ifade ediyorlar.

EURASIA Airshow CEO’su Ferhat Yenibertiz etkinliğin büyüklüğünü şu şekilde anlatıyor: “EURASIA Airshow, havacılık sektöründe, Batı ve Doğu’nun büyük oyuncularının buluşma noktası olacak. Özellikle İran, fuarlara milli katılımına pek alışkın olunan bir ülke değil; EURASIA Airshow’da bir ilk yaşanacak.”

 835 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.