Ana Sayfa Haberler Eurasia Airshow’un İlk Halk Gününe Yoğun İlgi

Eurasia Airshow’un İlk Halk Gününe Yoğun İlgi

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık organizasyonu Eurasia Airshow, ilk halk gününde Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Antalya Uluslararası Havalimanı’nda 25-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlik sırasında, farklı ülkelerden döner kanatlı ve sabit kanatlı pek çok uçak, hava gösterileri gerçekleştirdiler.

Dünyanın en büyük ikinci kargo uçağı ANTONOV AN-124’ün gerçekleştirdiği gösteri ziyaretçilerin büyük ilgisi ile karşılandı. Ziyaretçilere kapılarını açan uçağın içini görmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Ayrıca Çekya Hava Kuvvetlerinden bir Saab JAS 39 Gripen ve Polonya Hava Kuvvetlerinden bir MiG-29 da gösteriler gerçekleştirdiler.

Etkinliğe Türkiye’den katılarak gösteri geçekleştirenler arasında, Türk Yıldızları’nın yanı sıra Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan T129 ATAK, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünden S-70 BLACK HAWK ve Sahil Güvenlik Komutanlığından AB 412 helikopterleri de yer aldı.

 1,178 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.