Ana Sayfa Özel DosyalarEurosatory 2018 Eurosatory 2018 Özel: ASELSAN, Komple Çözüm Sağlayıcısı Kimliğini Vurguladı

Eurosatory 2018 Özel: ASELSAN, Komple Çözüm Sağlayıcısı Kimliğini Vurguladı

MSI Dergisi’nin 163’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

Geniş ürün gamında; kara kuvvetleri, deniz kuvvetleri ve hava kuvvetlerinin tamamına yönelik çözümler bulunan ASELSAN’ın, fuarda sergilediği ürünlerden bazıları şunlar oldu:

  • SARP uzaktan komutalı stabilize silah sistemi,
  • Lazer Güdüm Kiti (LGK),
  • Hassas Güdüm Kiti (HGK),
  • ASELPOD gelişmiş hedefleme podu,
  • Çeşitli aviyonik sistemler,
  • HIZIR torpido karşı tedbir sistemi,
  • ZOKA akustik torpido karıştırıcı ve aldatıcı,
  • ASELBUOY pasif yönlü sonobuoy ve
  • İHTAR anti-drone sistemi.

ASELSAN standını, hem Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu (üstte) hem de Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Yiğit (altta) ziyaret ettiler.

Bu ürünlerden bazılarını tek başlarına sergileyen ASELSAN, birbiri ile entegre olarak kullanılan çözümlerini de bir arada sergileyerek, komple çözüm üreticisi kimliğini ön plana çıkardı. Firma, statik bir kaide üzerine yerleştirdiği; HGK, LGK ve ASELPOD’u bir arada sergileyerek, hava platformlarının hassas taarruz ihtiyacına yönelik komple çözüm paketini tanıtırken; ASELBUOY, HIZIR ve ZOKA’yı da ayrı bir kaideye yerleştirerek, denizaltı savunma harbi süitini tanıttı.

ASELSAN, LGK (üstte), HGK (ortada) ve ASELPOD’u (altta); birbiri ile entegre çalışan komple bir çözüm olarak tanıttı.

 

Firma fuarda, Avrupalı uçak üreticileri ile 3’üncü ülkelerin ihtiyacına yönelik olarak, savaş uçağı kokpiti ve aviyonik sistemlere yönelik çözümler konusunda görüşmeler de gerçekleştirdi.

ASELSAN’ın Avrupa pazarında ilk kez sergilediği İHTAR ise Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Filipinler, İngiltere Makedonya, Nijerya, Şili ve Ummanlı yetkililer tarafından ilgiyle karşılandı.

Firma, son dönemde imzaladığı pek çok anlaşmaya konu olan SARP’ı ise M134 Minigun entegre edilen SARP-L konfigürasyonunda sergiledi. Benzer bir anlaşma, 8 Haziran’da ASELSAN ve Nurol Makina arasında imzalanmıştı. ASELSAN, 149.960.000 dolar değerindeki bu anlaşma kapsamında, uzaktan komutalı silah sistemlerinin yanı sıra radarlar, elektro-optik sistemler ve komuta kontrol maksatlı teçhizat tedarik edecek.

 1,310 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.