Ana Sayfa Özel DosyalarEurosatory 2018 Eurosatory 2018 Özel: HAVELSAN, İş Birliklerini Geliştirmeye Odaklandı

Eurosatory 2018 Özel: HAVELSAN, İş Birliklerini Geliştirmeye Odaklandı

MSI Dergisi’nin 163’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Fuarda, savaş yönetim sistemlerinden simülatörlere kadar, ürün gamında bulunan tüm çözümlerin tanıtımına odaklanan HAVELSAN, fuar süresince, çeşitli firmalar ile planlı görüşmeler gerçekleştirdi. Firmanın standında sergilediği, çalışır durumdaki Paraşüt Simülatörü ise 5 gün süren fuar boyunca, ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kaldı.

HAVELSAN’ın fuar gündeminde, batılı firmalarla yürütebileceği muhtemel iş birlikleri de vardı. HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Avrupa pazarı, bizim gözümüzde, büyümekte olan değil, daralmakta olan bir pazar. O yüzden bir süredir, strateji olarak, bu ülkelerdeki son kullanıcılara doğrudan satış yapmaktansa 3’üncü ülkelerin ihtiyaçları kapsamında, Avrupalı üreticilerle iş birliğine gitmeyi benimsedik.”

HAVELSAN standını, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep de ziyaret etti.

 

Paraşüt Simülatörü İlgi Odağı Oldu

HAVELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı ile Mayıs ayında gerçekleştiren EFES tatbikatı sırasında, 6 adet Paraşüt Simülatörü’nün satışı konusunda bir sözleşme imzalamıştı. Firma, bu ürünü, kendi öz kaynakları ile komando ve özel kuvvetler birliklerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geliştirdi. Ürün olgunluğa erişerek kendini kanıtladıktan sonra da firma, yurt içinden sipariş aldı.

HAVELSAN’ın fuarda sergilediği simülatör, tanıtım amaçlı basitleştirilmiş bir sürüm oldu. Simülatörün, yurt içinde teslim edilecek olan sürümü ise içerisinde rüzgâr üreteci gibi sistemlerin de bulunduğu, daha kabiliyetli ve daha işlevsel bir simülatör.

Atalay, bu ürünle ilgili olarak şunları iletti: “Paraşütçülük, taşıdığı riskler itibarı ile hata kabul etmeyen bir ihtisas alanı. Bununla birlikte bu riskler, uygun koşullar altında en aza indirilebiliyor. Bizim ürünümüz de hem acemi paraşütçüler için, bu güvenli ortamı sağlıyor hem de usta paraşütçüler için, her atlayışta karşılaşma fırsatı bulamayacakları, ters rüzgârlar gibi özel durumları yaratıyor. Bu ürünleri, dünya üzerinde üreten iki firmadan birisiyiz ve en iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz.”

HAVELSAN’ın Paraşüt Simülatörü’ yönelik ilgi, 5 gün süren fuar boyunca hiç azalmadı.

 

HAVELSAN’ın Pakistan’daki Varlığı Güçleniyor

HAVELSAN’ın, Pakistan ile geçmişe dayanan uzun soluklu bir iş birliği bulunuyor. Örneğin, firmanın Elektronik Harp Test ve Eğitim Sahası (EHTES) sistemi, Pakistan Hava Kuvvetleri tarafından, yıllardır kullanılıyor. HAVELSAN, Pakistan’la olan bağlarını bir adım daha ileriye taşımak maksadıyla Mayıs ayında, Pakistan Aeronautical Complex (PAC) ile bir çerçeve anlaşması imzalamıştı. İki kuruluş, bu kapsamda, insansız hava araçları ve savaş uçakları için, çeşitli teknolojiler geliştirecekler.

Atalay, Türk firmaların fuar katılımıyla ilgili olarak da şu değerlendirmelerde bulundu: “Türk firmaları, fuar katılımlarını, giderek arttırıyor ve yoğunlaştırıyor. Stantların sayıları ve sergilenen ürünler de sürekli artıyor. Hatta stantlarında sergiledikleri ürünlerin, rakiplerine göre öne çıkan özellikleri var. Türk savunma ve havacılık sanayisi, çok iyi bir yolda ilerliyor. Bu tip etkinliklerde bunları gözlemledikçe de ayrıca gurur duyuyoruz.”

 1,125 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.