Ana Sayfa Özel DosyalarEurosatory 2018 Eurosatory 2018 Özel: MILMAST, Avrupa Sahnesinde de Boy Gösterdi

Eurosatory 2018 Özel: MILMAST, Avrupa Sahnesinde de Boy Gösterdi

MSI Dergisi’nin 163’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

FİGES’in, kendi geliştirdiği teleskopik mast sistemlerinin seri üretimi maksadıyla SSTEK ile birlikte kurduğu FİGES Teknoloji, Avrupa’daki ilk fuar katılımını, Eurosatory ile gerçekleştirdi. İlk başta bir marka olarak kurgulanan MILMAST’ın, Nisan’da gerçekleştirilen yönetim kurulunda, firma adı olarak kullanılmasına karar verildi. MILMAST’ın fuarda sergilediği ürünler ise FTM (FİGES Trapez Mast) ve FHM (FİGES Halatlı Mast) serisi mastlar oldu.

MILMAST’ın standını ziyaret edenler arasında, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Yiğit de vardı.

 

Teleskopik mast ürünleri ile yurt içinde ve yurt dışında yakaladığı başarıların ardından, hızlı büyümesini sürdürmek isteyen firma, son dönemde, tanıtım faaliyetlerine de hız verdi. Bu yıl, ilk olarak, Malezya’da gerçekleştirilen DSA fuarına katılan firma, bu fuardan önemli geri dönüşler aldı. Fuar sırasında, ürünlerini tanıtma fırsatı bulduğu 10’a yakın Asya-Pasifik ülkesi ile satış konusunda görüşmelere başlayan firma, bu ülkelerden bazılarında temsilcilikler kurmayı planlıyor.

MILMAST, ASELSAN için, Otomatik Düzeyleme Sistemi’ne de sahip, askeri nitelikte bir römork geliştirdi ve 3 adet teslim etti.

Üzerinde bulunan farklı faydalı yük maketleri ile fuar boyunca yükseltilmiş konumda duran mastlar, MILMAST’ın bulunduğu salonun pek çok yerinden görülebildi.

Yurt İçindeki İş Birlikleri Büyüyor

MILMAST’ın ürünleri, kendi standının yanı sıra BMC standında yer alan AMAZON 4×4’e entegre edilmiş şekilde de sergilendi. Ağustos ayında Rusya’da gerçekleştirilecek ARMY 2018 fuarına katılmayı planlayan firma, fuara Türkiye’den katılacak çeşitli kara aracı üreticileri ile ürünlerinin, araçlara entegre şekilde sergilenmesi konusunda da görüşmeler gerçekleştiriyor. MILMAST ayrıca, bu firmalardan bazıları ile daha uzun vadeli iş birliklerinin kapısını aralamak istiyor. Bu iş birliklerinin hayata geçmesi halinde, MILMAST ürünlerini, Türkiye’de üretilmiş daha çok araç üzerinde görmek mümkün olacak.

Firma, ASELSAN’ın ana yüklenici olduğu bir proje kapsamında, fuardan hemen önce, 15 adet mast sisteminin teslimatını tamamladı. Derginin baskıya hazırlandığı tarihlerde ise 20 adet daha mast teslimatı gerçekleşti.

 

MILMAST’tan Askeri Römork

Ürün gamını, sadece teleskopik mastlarla sınırlı tutmak istemeyen MILMAST’ın bu konudaki ilk adımlarından birisi, ASELSAN’ın KALKAN-II hava savunma radarının taşıyıcısı olarak geliştirdiği, askeri nitelikli römork oldu. Radar taşıyan bir römorkta bulunması gereken Otomatik Düzeyleme Sistemi (ODS)’ne de sahip olan bu platformdan, hâlihazırda ASELSAN’a 3 adet teslim edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.