Ana Sayfa Özel DosyalarEurosatory 2018 Eurosatory 2018 Özel: Nero Endüstri’den, Asya-Pasifik Bölgesine İhracat

Eurosatory 2018 Özel: Nero Endüstri’den, Asya-Pasifik Bölgesine İhracat

MSI Dergisi’nin 163’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Nero Endüstri, 2010 yılından itibaren 4’üncü kez katıldığı fuarda, ARES yangın söndürme ve infilak bastırma sistemlerini, MARS KBRN filtrasyon sistemlerini ve ARMA batarya yönetim sistemlerini sergiledi. Kurulduğu 2009 yılından günümüze, 18 farklı ülkeye ürünlerini ihraç etme başarısını gösteren firma, fuardan kısa bir süre önce, bu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bir Asya-Pasifik ülkesinin ihtiyacına yönelik olarak üretilecek zırhlı araçlarda kullanılacak yangın söndürme ve infilak bastırma sistemlerinin satışı konusunda, Dynamit Nobel Defence (DND) firması ile bir sözleşme imzalayan Nero Endüstri, DND’ye, toplamda 400’ün üzerinde yangın söndürme sistemi ve infilak bastırma sistemi teslim edecek. Bu gelişme, firmanın Asya-Pasifik pazarına girişi açısından da büyük önem taşıyor.

Nero Endüstri, fuardan kısa bir süre önce, Dynamit Nobel Defence (DND) ile yangın söndürme ve infilak bastırma sistemleri konusunda bir sözleşme imzaladı.

 

Yurt İçindeki İş Birlikleri Güçleniyor

Fuar sırasında, Batılı platform üreticileri ile pek çok görüşme gerçekleştiren Nero Endüstri açısından, son dönemdeki bir başka önemli gelişme ise Çukurova Makina ile gerçekleştirdiği iş birliği oldu. Bu iş birliği kapsamında, Çukurova Makina’nın yeni geliştirdiği ve ilk kez Eurosatory 2018’de sergilediği Zırhlı İş Makinası’nda, Nero Endüstri’nin; MARS KBRN filtrasyon sistemleri, AC/DC güç dönüştürücüleri ve ARES 3 yangın söndürme ve infilak bastırma sistemleri kullanıldı. ARES 3 sistemleri, hafiflik ve performans açısından, ARES’in daha önceki sürümlerine göre üstünlüklere sahip.

Firma, bir yandan da FNSS’nin yürütmekte olduğu iki farklı proje kapsamında üretilen tekerlekli araçlardaki; yangın söndürme ve infilak bastırma sistemleri, yardımcı güç üniteleri ve iklimlendirme sistemlerinin tedarikine de devam ediyor. Firma aynı zamanda, Taylandlı Chaiseri firması için de benzer ürünler üretiyor.

Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Yiğit, Nero Endüstri’nin ürün ve çözümleri hakkında, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ökçün’den bilgi aldı.

 

%92 Yerlilik Oranı

Nero Endüstri, infilak bastırma ve yangın söndürme sistemleri konusunda, %92’lik bir yerlilik oranı yakalamış durumda. Nero Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ökçün, firmanın ulaşmış olduğu bu yüksek yerlilik oranı hakkında, şu değerlendirmeleri paylaştı: “Dünya üzerinde, bu sistemleri üreten 3 firmadan birisiyiz. Yurt içinde geliştirilen araç ve sistemlerde, bizim geliştirdiğimiz yerli ve milli ürünlerin kullanılıyor olması, bizi gururlandırıyor. Biz de bu konuda elimizi taşın altına koyuyoruz ve müşterilerimize, mümkün olan en düşük fiyatı vererek ve en hızlı şekilde teslimat yaparak, ulaştığımız seviyeyi, hep bir adım öteye taşımaya gayret gösteriyoruz. Bu noktada, SSB’nin yerlilik ve millilik oranlarının arttırılmasına yönelik politikalarına ve Türkiye’deki kara aracı üreticilerinin, alt sistemleri yurt içinden tedarik etme konusundaki kararlılıklarına dikkat çekmek istiyorum. SSB Kara Araçları Daire Başkanlığı ve Sanayileşme Daire Başkanlığına da bu hususta teşekkürlerimi iletiyorum. BMC, FNSS ve Nurol Makina’nın verdiği desteklerle Türkiye’de geliştirdiğimiz bu sistemleri, artık tüm dünyaya satıyoruz. Bugün, bu saydığım kurum ve kuruluşlar sayesinde, Nero Endüstri, kara araçları alanında, Türkiye’nin en büyük alt sistem sağlayıcısı haline geldi.”

Çukurova Makina’nın yeni geliştirdiği ve fuarda görücüye çıkardığı zıhlı iş makinasında, Nero Endüstri’nin alt sistemleri kullanıldı.

 

Büyüyen İş Hacmi ile Artan Kapasite

Nero Endüstri’nin yangın söndürme ve infilak bastırma sistemleri ile ilgili hâlihazırda elindeki siparişlerin toplam bedeli, 150 milyon lira seviyesine ulaştı. Firmanın ürün yelpazesindeki tüm diğer çözümler göz önünde bulundurulduğunda ise aldığı mevcut siparişlerin toplam değeri, 300 milyon lirayı buluyor.

Firma, artan iş hacminden de kaynaklanan sebeplerle yeni yatırımlara da hız vermiş durumda. Bu kapsamda, Ankara’daki, 9.000 metrekarelik yeni tesisinin kurulumunda son aşamaya gelen firma, Sakarya’da da 57.000 metrekarelik büyük bir fabrikanın inşaatıyla ilgili ilk adımları attı. Sakarya’daki yeni fabrikasında, üretime odaklanacak olan firma, Ankara’daki tesisinde ise Nero Endüstri’nin yönetim, Ar-Ge ve test fonksiyonlarını toplamayı planlıyor. Ankara’daki bu tesiste; şok, vibrasyon ve EMI/EMC testleri ile çevresel testler gerçekleştirilecek.

 1,970 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.