Ana Sayfa Özel DosyalarEurosatory 2018 Eurosatory 2018 Özel: Öztiryakiler, 5 Yıldızlı Otel Mutfağını, Sahraya Taşıdı

Eurosatory 2018 Özel: Öztiryakiler, 5 Yıldızlı Otel Mutfağını, Sahraya Taşıdı

MSI Dergisi’nin 163’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Sahra mutfakları, banyoları ve tuvaletleri gibi lojistik destek sistemleri konusundaki ürünleri ile tanınan Öztiryakiler, fuarda, branda duvarlı 20 fitlik konteynıra şekillendirdiği, sahra mutfağını sergiledi. Öztiryakiler Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztiryaki, ilk kez sergiledikleri bu ürünle ilgili şunları söyledi: “İçine girdiğiniz zaman, arazi şartlarında olmanıza rağmen, 5 yıldızlı bir otelin mutfağı gibi hissettiren bu ürünümüz, gerçekten çok ilgi çekti.”

Öztiryaki, fuar katılımlarını ise şöyle özetledi: “Öztiryakiler olarak, kendi alanımızda, dünya savunma sanayisinin kurumsal hafızasına, adımızı yazdırmış durumdayız. Bu fuar da sektördeki fuarların en büyüğü ve bize, yeni sistemlerimizi tanıtmak, rakiplerimizi tanımak ve devler liginde var olduğumuzu göstermek için bir fırsat veriyor. Dünyadaki çeşitli firmalar ve silahlı kuvvetlerden, projelerine teklif vermemiz yönünde talepler geliyor. Afrika, Orta Doğu, Orta ve Güney Amerika, Orta ve Güney Asya ve Doğu Avrupa ülkelerinden heyetler ile planlı görüşmeler gerçekleştirdik.”

Yeni Yatırımlar ile Artan Kalite

Firma, bu yıl, konteynırlara monte edilmiş sistemler üzerine odaklanacak. Katar Silahlı Kuvvetlerine, konteyner içine yerleştirilmiş mutfak ve banyo-tuvalet teslimatı gerçekleştiren firma, Birleşmiş Milletler’in de 140 konteynırlık tedarik projesini üstlenmiş durumda.

Konteyner ve diğer lojistik destek sistemlerine yönelik üretim kabiliyetini arttırmak amacıyla Çorlu’da, yeni bir tesisin yatırımlarına devam eden firma, bir yandan da yeni tesisinin iş gücü ihtiyacı için; mühendis, kalifiye eleman ve işçi alımı çalışmalarını sürdürüyor. Firma, konteynırların kumlama ve boya işlemlerini yapacak tesislerinin yatırımını tamamladı ve donattığı konteynırlara, 10 yıl boya garantisi verebilecek duruma geldi. Öztiryaki, yapmakta oldukları yatırımlarla ilgili motivasyonlarını ise şu şekilde anlattı: “Devletimiz, savunma ve havacılık sanayisi alanında, gerçekten önemli destek ve teşvikler veriyor. Bu sektörde, büyük bir heyecan ve atılım var. Biz de bu trendin içerisindeyiz.”

Çeşitli askeri heyetler, Öztiryakiler’in, ilk kez fuarda sergilediği, branda duvarlı 20 fitlik konteynıra şekillendirdiği sahra mutfağı ile yakından ilgilendiler.

 

Öztiryaki, firmanın sektördeki konumuna, şu şekilde vurgu yaptı: “Bugün, eğer dünyadaki herhangi bir ülkeden resmi olarak görüşme davet alıyor veya büyük şirketlerden iş birliği teklifleri alıyorsak dünyada, istediğimiz farkındalığı çoktan yaratmışız demektir. Yurt içinde de ilgili makamlar ve sektör oyuncuları bizi tanıyor. Dolayısıyla yeni yatırımlarımızın da karşılığını, kısa sürede alacağımıza inanıyorum.”

 1,335 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.