Ana Sayfa Arşiv Eurosatory 2018 Özel: SYS, Avrupa’daki İş Birliklerini Güçlendirecek

Eurosatory 2018 Özel: SYS, Avrupa’daki İş Birliklerini Güçlendirecek

MSI Dergisi’nin 163’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Samsun Yurt Savunma (SYS), fuara, kendisine ait Canik markası ile katıldı. Standında, tabanca ürün ailesinin TP serisi ürünlerini sergileyen firma, fuarı, uzun soluklu iş birliklerinin ilk adımlarını atabileceği bir platform olarak değerlendirdi.

SYS Dış Ticaret Müdürü Didem Aral, fuar katılımları ile ilgili şunları söyledi: “İtalya ve Fransa’da, çok sayıda sivil kullanıcı tarafından tabancalarımız kullanılıyor ve bu pazarda, zaten güçlü bir varlığımız var. Bunun en temel göstergelerinden birisi de bizim tabancalarımıza özel olarak aksesuar üreten imalatçılar. Özellikle bu tip fuarlar sırasında, pek çok aksesuar üreticisi, bizimle temas kurup, tabancalarımız için geliştirdikleri aksesuarları, bize tanıtmak istiyorlar. Bu, tabii ki çok sevindirici bir durum.”

SYS ayrıca, Fransa ve çevre ülkelerden de pek çok bayi ile de fuarda görüşmeler gerçekleştirdi. Avrupa’nın, tabanca üretimi konusunda köklü bir geçmişi olduğunu ve bu durumun pazara girişi zorlaştırdığını vurgulayan Aral, Avrupalı rakiplerine karşı kozlarını ise şu şekilde açıkladı: “Bizim Avrupalı üreticilerden farkımız, ürünümüzü sattıktan sonra, arkamızı dönüp gitmememiz. Bayilerimiz ve ürünlerimizin son kullanıcısı ile bağ kurup, insanların kalbine dokunabiliyoruz. Bunun sonucunda, bayilerimiz de tabancalarımızı raflara yerleştirip unutmuyor; her fırsatta satmak için gayret gösteriyorlar.”

SYS standını ziyaret edenler, SYS Genel Müdürü C. Utku Aral’dan ürünler hakkında bilgi aldılar.

 

TP9SF Elite Combat’ta Sona Yaklaşılıyor

Firmanın standında sergilediği ürünlerden bir tanesi de TP9SF ürün ailesinin en son üyelerinden, Elite Combat oldu. Firma, bu tabanca ile ilgili son iyileştirmeleri de yakında tamamlamayı ve tabancayı, önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Firma, TP9’un sub-compact modelinin geliştirilmesi konusundaki çalışmalara da devam ediyor ve ürünün, 2019 yılında, çeşitli yeniliklerle birlikte hazır olması planlanıyor. Bu ürün, TP serisinin, en kısa namlulu modeli olacak.

Firma ayrıca, ürün ailesine, .22 LR (Long Rifle) çapında, yeni tabancalar eklemeye hazırlanıyor. Aral, ürün gamlarındaki en küçük çaplı model olacak bu tabancaların, mühimmatlarının düşük maliyeti sebebiyle özellikle atıcılık eğitimi amacıyla tercih edileceğini vurguladı.

SYS standı, fuar süresince yoğun ilgi gördü.

 

Dünya Çapında İhaleler

SYS, Canik markası ile son dönemde, çeşitli ülkelerde açılan pek çok ihaleye katıldı veya katılmaya hazırlanıyor. Bunlardan bir tanesi de Filipinler Polis Teşkilatı (PNP) tarafından, 10.000 tabanca alımı maksadıyla açılan ve SYS’nin, yapılan testlerin tamamından tek solukta geçerek, Mayıs ayında galip geldiği ihale. SYS, bu ihale kapsamında, 2.000 adetlik ilk Canik TP9SF Elite-S teslimatını tamamladı. Firma, 4.000 adetlik bir sonraki teslimat için de gün sayıyor. Firmanın bu ülkeye yönelik olarak gündemindeki bir sonraki ihale ise Filipinler Silahlı Kuvvetlerinin servis tabancası ihtiyacı kapsamında açılan, 74.000 adetlik ihale. Firma, Eurosatory fuarını da bu ihale ile ilgili bir fırsata dönüştürdü ve fuar sırasında, Savunma Sanayii Başkanlığının desteğiyle Filipinler heyetiyle görüşmeler gerçekleştirdi.

SYS’nin yakın zamanda yarışacağı en önemli ihalelerden birisi de ABD Gümrük ve Sınır Koruma Birimi (US Customs and Border Protection)’nin açacağı ihale. Bu ihale, aynı zamanda, firmanın, ABD’de katılacağı ilk resmi ihale olma özelliğini de taşıyor. İhalenin isterlerinden bir tanesi, ihalede yarışacak tabancalarla uyumlu, Safariland marka bir kılıfın varlığını zorunlu tutuyor. SYS firması da bu istere yönelik olarak ABD’li Safariland firması ile iş birliğine giderek, ihalede yarıştıracağı TP9 modeline özel bir kılıf tasarlattı ve ihale ile ilgili tüm çalışmalarını tamamlayarak teklifini de verdi.

 3,235 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.