Ana Sayfa Özel DosyalarEurosatory 2018 Eurosatory 2018 Özel: Unidef, Yeni Sinerjiler Yaratmak için Tüm İş Birliklerine Hazır

Eurosatory 2018 Özel: Unidef, Yeni Sinerjiler Yaratmak için Tüm İş Birliklerine Hazır

MSI Dergisi’nin 163’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Unidef, Eurosatory’de, AS532 Cougar ve S70i BLACK HAWK helikopterleri için geliştirdiği ve içeri katlanabilen M134 Minigun silah mesnetlerini ve ara yüzlerinin yanı sıra üst düzey bir son kullanıcının kara araçlarında kullanılmak üzere tasarladığı özel taret sistemini sergiledi. Firma, bu fuarla birlikte, bahse konu özel taret sistemini de ilk kez yurt dışında sergilemiş oldu.

Unidef’in, kara araçları için tasarladığı özel taret sistemi de fuarda büyük ilgi gördü.

 

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının AS532 Cougar helikopterlerine, M134 Minigun entegrasyonu çalışmalarını başarıyla tamamlayan ve “Bir araca entegre ettik, her araca entegre edebiliriz.” mottosuyla hareket eden Unidef’in sıradaki hedefi ise kara araçları için geliştireceği, silahlı ve kapalı kule sistemleri. Geliştirecekleri bu sistemleri, kabiliyeti arttırılmış kuleler olarak tanımlayan Unidef Kurucu Ortağı Cem Kurter, kulelerinde, optik görüntüleyiciler ve termal kameralar gibi gelişmiş elektro-optik sistemler bulunacağının da altını çizdi.

Unidef’in, AS532 Cougar ve S70i BLACK HAWK helikopteri için geliştirdiği, M134 Minigun entegrasyonu çözümü.

 

Unidef’in gelecek planları arasında, orta kalibre bir silah sistemini, döner kanatlı bir platforma, “crew serve” olarak entegre etmek bulunuyor. Firma, hava platformlarına silah entegrasyonu için çıktığı bu yolculuğun, gelecek dönemde, platformların elektronik ve aviyonik aksamlarına müdahale etmesini gerektireceğinin farkındalığıyla yeni alt yapı yatırımlarına yönelik çalışmalarını başlattı ve AS9100 sertifikasyonu alabilmek için de gerekli adımları attı.

Unidef’in hedeflediği bir başka konu ise entegrasyon kabiliyetinin, yurt dışındaki, son kullanıcı veya ana yüklenicilere pazarlanması.

Firma, bir yandan da sektördeki diğer kurum ve kuruluşlarla tesis edilebilecek iş birlikleri ile yaratılabilecek muhtemel sinerjilerin arayışı içerisinde. Kurter, Unidef’in bu konudaki motivasyonunu, şöyle özetledi: “Sektörde yaratabileceğimiz yeni sinerjiler için, elimizi taşın altına koymaktan kaçınmayacağız. Bu anlamda, rakiplerimiz de dâhil olmak üzere, herkesle iş birliği yapmaya hazırız.”

 3,393 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.