Ana Sayfa Özel DosyalarEurosatory 2018 Eurosatory 2018 Özel: Ürünlerinin Bilinirliği Artan Anova, Yeni Ürünler İçin de Talep Almaya Başladı

Eurosatory 2018 Özel: Ürünlerinin Bilinirliği Artan Anova, Yeni Ürünler İçin de Talep Almaya Başladı

MSI Dergisi’nin 163’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

Anova, fuarda, esnek mermi yolu ürün ailesini, ASELSAN için geliştirdiği Çevresel İklimlendirme Birimi (ÇİB)’ni, Gerotor Hidrolik Pompa’yı ve Yakıt Transfer Pompasını sergiledi.

Yurt içinde teslim ettiği çok sayıda esnek mermi yolunun ardından, Anova, bu ürünlerini ihraç etme başarısını da gösterdi. Firma, bu ihracat başarılarına yenilerini eklemeye yönelik olarak da Eurosatory sırasında; ABD’li, Güney Afrikalı ve Orta Doğulu silah sistemi üreticileri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Anova’nın ikili temaslarda bulunduğu firmalar arasında, fuara, Türkiye’den katılan kara aracı ve silah kulesi üreticileri de vardı. Firma, bu alandaki ününün giderek artmasının da etkisiyle, fuar sırasında, ürün gamında yer almayan, 20×102 mm kalibre mühimmata yönelik esnek mermi yolu üretimi konusunda da talepler aldı.

Anova standını ziyaret eden Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Yiğit, Çevresel İklimlendirme Birimi hakkında bilgi aldı.

 

Anova’nın, şu an için 9 farklı kalibre mühimmat için esnek mermi yolu barındıran ailenin içerisindeki 5 kalibre (7,62, 12,7, 25, 30 ve 40 mm), NATO standartlarındaki çeşitli mühimmata uygun olarak tasarlanıp üretildi. Aileyi tamamlayan; 7,62×54 mm, 12,7×108 mm, 14,5×114 mm ve 30×165 mm kalibre ürünler ise Rus mühimmatlarına göre tasarlandı. Ortak özelliklere sahip ilk 6 üründen farklı olarak 7,62×51 mm ve 40 mm’lik esnek mermi yollarında, alüminyum gövde yerine, daha hafif ve maliyet etkin olan, kompozit gövde kullanıldı. İlerleyen dönemde, daha önce tasarlan ve üretilen kalibreler için de kompozit gövde kullanılması planlanıyor.

ÇİB, Yakıt Transfer Pompası ve yurt dışına da ihraç edilen Gerotor Hidrolik Pompa ürünleri de fuarda büyük ilgi gören firma, çeşitli ülke firmalarıyla bu ürünlerine yönelik ikili görüşmeler de gerçekleştirdi.

 877 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.