Ana Sayfa Advertorial Türkiye, Eurosatory’nin En Büyük 5 Katılımcısı Arasında

Türkiye, Eurosatory’nin En Büyük 5 Katılımcısı Arasında

Eurosatory, kara ve kara-hava sistemleri alanında dünyanın referans etkinliği konumunda.

Eurosatory, Yeniliklerle ve Geniş Katılımla Dönüyor

  • Paris’te, 13-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Eurosatory 2022, ziyaretçilerini, bir dizi yenilikle karşılayacak. Ocak ayı itibarıyla 50’yi aşkın ülkeden katılımcı kuruluşların kayıt yaptırdığı ve kurulacak ulusal pavilyon sayısının 22’ye ulaştığı etkinliğe, Türk savunma ve havacılık sanayisinden de 14 kuruluş katılacağını bildirdi.
  • Bir önceki Eurosatory, 2018’de (Fuar, COVID-19 salgını nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilemedi.), 63 ülkeden 1.802 kuruluşun katılımıyla gerçekleştirildi. Fuara, 5 kıtadan yaklaşık 98.700 kişi katıldı. Ayrıca, 94 ülkeden ve 4 uluslararası organizasyondan 227 resmi delegasyon ve 34 ülkeden üst düzey alan uzmanları, Eurosatory 2018’i ziyaret etti. Tüm bu rakamlar, Eurosatory’nin, kara ve kara-hava sistemleri alanında dünyanın referans etkinliği olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Yeni Tematik Alanlar

Eurosatory fuarları, her seferinde bir dizi yenilik getiriyor ve 2022 fuarı da bu geleneği sürdürüyor.

Sergilenecek yeni teknolojiler ve yenilikler, Eurosatory 2022’nin de odaklarından biri olacak. Son yıllardaki fuarlarda tematik alanların (cluster) kurulduğu fuar, 2022’de, bu alanlara yenilerini ekleyecek. “Robotik”, “Eğitim ve Simülasyon”, “İstihbarat”, “KBRN ve Patlayıcılar (CBRNe)”, “Araştırma, Test ve Ölçüm”, “Altyapı Güvenliği” ve “Gömülü Yazılım” tematik alanlarına bu yıl, uluslararası savunma ve güvenlik sektöründe öne çıkan yenileri eklenecek. Bu yeni alanlar; “Siber”,  “Mühendislik ve Üretim”, “Sıhhiye” ve “Sivil Savunma ve Yangınla Mücadele” olarak sıralanıyor.

KBRN ve patlayıcılar (CBRNe), Eurosatory 2022’nin odak konularının arasında yer alıyor.

Start-up’lar Yine Ön Planda Olacak

Eurosatory, start-up firmalarına verdiği desteği, 2022’de de sürdürecek. Eurosatory LAB alanında ve GICAT’ın standında, toplam büyüklüğü 1.000 metrekareyi aşan stantlarda yer alacak start-up firmaları, ürünlerini ve çözümlerini, sektör devleriyle aynı platformda sergileyecek.

Yeni Ürünler, Canlı Gösterimler

Eurosatory 2022’de, bir dizi sistem ve ekipman, gerçek halleriyle sergilenecek. Her fuarda, ortalama 500 yeni ürün ve hizmet, sektör profesyonellerinin ve özel davetlilerin ilgisine sunuluyor. Fuarın toplam kapalı ve açık alanı, 80 bin metrekarenin üzerinde olacak.

Büyüklüğü 20 bin metrekarenin üzerinde olan açık alanda, teknik sunumlar ve canlı gösterimler de gerçekleştirilecek. Fransız Kara Kuvvetleri, Fransız Ulusal Polisi’nin RAID birimi, Fransız Ulusal Jandarması’nın GIGN birimi ve Fransız İtfaiye Federasyonu, canlı gösterim yapacak kurumlar arasında yer alıyor. Ayrıca, CBRNe konusunda çalışan firmalar da askeri ve sivil uygulamalara yönelik gösterimler gerçekleştirecek. Canlı gösterimler, katılımcıların, savunma ve güvenlik alanlarındaki yeni eğilimleri ve teknolojileri takip edebilmeleri için önemli bir fırsat sunacak.

Fransız İtfaiye Federasyonu, canlı gösterim yapacak kurumlar arasında yer alıyor.

HELPED Platformu Tanıtılacak

Eurosatory’nin de organizatörü olan COGES Events tarafından oluşturulan HELPED (Humanitarian Emergency Logistic Project and Eco Development / İnsani Acil Durum Lojistik Projesi ve Ekolojik Gelişim) platformu da Eurosatory 2022’de tanıtılan yeniliklerden biri olacak. Bu platform, doğal olarak gerçekleşen ya da insanların faaliyetlerinden kaynaklanan insani krizlere ve acil durumlara bütüncül ve yaşanan duruma göre özelleştirilen müdahalelerin yapılabilmesini hedefliyor.

HELPED platformu, ziyaretçilerini, canlı gösterim alanının yanında yer alan bölümde ağırlayacak.

Sergilenecek yeni teknolojiler ve yenilikler, Eurosatory 2022’nin de odaklarından biri olacak.

Konferanslar, Bilgi Paylaşımını Arttıracak

Eurosatory 2022’de, 5 gün boyunca bir dizi konferans ve firma sunumu gerçekleştirilecek. Savunma ve güvenlik alanındaki gelişmelerin paylaşılması için verimli bir ortam sunan bu faaliyetlerde, kara ve kara-hava sistemleri alanındaki uzmanlar, kıdemli askeri personel, devlet yetkilileri ve sektör temsilcileri söz alacak. Toplam 5 konferans alanında, fuar boyunca yaklaşık 70 etkinliğin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Eurosatory 2022’nin toplam kapalı ve açık alanı, 80 bin metrekarenin üzerinde olacak.

Türkiye, Eurosatory’nin En Büyük 5 Katılımcısı Arasında

Türkiye; ABD, Almanya, Çekya, İsrail ve İtalya’nın yanı sıra Eurosatory fuarlarının en büyük katılımcı ülkeleri arasında yer alıyor. Son yıllardaki fuarlara bakıldığında, katılımcı firma sayısı açısından Türkiye, çoğunlukla ilk 5 ülke arasına giriyor.

Eurosatory 2022 için Ocak ayı itibarıyla 14 Türk kuruluşu katılım için bildirim yaptı. Bunlar arasında; ASELSAN, Grup Impeks, Makel, Miilux OY, Öztek ve Repkon da yer alıyor.

Eurosatory 2022’de, 5 gün boyunca bir dizi konferans ve firma sunumu gerçekleştirilecek.

Eurosatory, Türk sektör profesyonellerini ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyor. 2018’de, yaklaşık 950 Türk, fuarı ziyaret etti. Bunlar arasında; Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Yiğit ve (o tarihteki unvanıyla) Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu da yer aldı.

Paris yakınlarındaki Parc des Expositions de Paris-Nord Villepinte’de düzenlenecek Eurosatory, bu yıl da Türk kuruluşlarını ve ziyaretçilerini ağılamak için hazır.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.