Ana Sayfa Haberler Miilux OY, Yerli Zırhlı Çeliklerini İlk Kez Uluslararası Arenada Sergiliyor

Miilux OY, Yerli Zırhlı Çeliklerini İlk Kez Uluslararası Arenada Sergiliyor

Çoğunluk hissesi 2019 yılında OYAK tarafından satın alınan Miilux OY, yerli imkanlarla ürettiği zırh çeliklerini, Fransa’da 13-17 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Eurosatory 2022 fuarında sergiliyor. “Türkiye’nin Zırhı” sloganıyla Manisa’da üretilen ürünlerini ilk kez küresel pazarlarda tanıtan Miilux OY’un fuarda sergilediği zırh çeliği çözümleri arasında; Miilux Protection serisinden 280T, 440T, 500T ve 600T ön plana çıkıyor.

Bu ürünlerden Miilux Protection 280T, patlama ve şok dalgalarına karşı direnç özelliğiyle tank ve zırhlı araçlarda kullanılıyor. 440T, delinme, darbe ve patlamaya karşı direnç gösteriyor ve zırhlı araçların yan duvarlarında ve tabanlarında tercih ediliyor. 500T, şekillendirme gerektiren uygulamalar kapsamında yan duvar, tavan ve kule kısımlarında kullanılıyor. 600T ise ürün ailesinin en yüksek sertliğe sahip üyesi. Bu kapsamda, kaynak ve büküm yapılmadan ek (add-on) zırh ya da ana zırh olarak kullanılabiliyor.

Fuarla birlikte yeni satış fırsatları, tanıtım ve yetkin firmalarla iş birlikleri gibi konuları değerlendirdiklerini söyleyen Miilux OY Türkiye Genel Müdürü Yavuz Yeldan, şunları söyledi: “Bugün, Finlandiya ve Polonya fabrikalarımızla birlikte ülkemizin ihtiyacı olan zırh çeliği ürünlerini, yerli levha ile karşılama imkânına sahibiz. OYAK’ın Manisa’da kurduğu yerli zırh çeliği üretim tesisiyle Avrupa pazarından da pay alacak konuma geldik. Daha önce Türkiye’de üretilmeyen zırh çeliğinin üretimiyle sadece sektörel gelişimi güçlendirmekle kalmadık, savunma sanayimizi dışa bağımlı olmaktan koruyacak ve Türkiye ekonomisini güçlendirecek önemli bir adım da atmış olduk. Paris’teki gerçekleşen Eurosatory savunma sanayi fuarında da ilk kez Manisa’da üretilen ürünlerimizi küresel pazarda sergileme fırsatına kavuştuk.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.