Ana Sayfa Haberler SYS, Eurosatory Sahnesinde CANiK M2 QCB ile Yer Aldı

SYS, Eurosatory Sahnesinde CANiK M2 QCB ile Yer Aldı

Samsun Yurt Savunma (SYS), Avrupa’nın en büyük savunma sanayi fuarlarından biri olan Eurosatory 2022 sahnesine, ateşli silahlar alanındaki markası olan CANiK ile çıktı. 13-17 Haziran tarihlerinde Paris’te düzenlenen fuarda CANiK marka tabancalarını, CANiK M2 QCB ağır makineli tüfeğini ve iştirakleri Unidef ve Unirobotics’in silah entegrasyonu çözümlerini tanıtan firma, önümüzdeki yıla ilişkin yeni siparişler de aldı. SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “CANiK olarak Eurosatory 2022 ile dünya devleri arasındaki yerimizi sağlamlaştırdık. Dünyanın dört bir yanındaki 69 ülkeye ihraç edilen ürünlerimizle yeni başarılar elde etmeye devam ediyoruz.” dedi.

Aral, şu şekilde devam etti: “Dünyada benzeri olmayan eşsiz bir namlu üretim teknolojisiyle geliştirilen 12,7 mm çapındaki CANiK M2 QCB ağır makineli tüfeğimiz fuarın en büyük ilgi gören ürünlerinden biri oldu. Platforma takılan tüm çözümleri bir arada sunma özelliğimizle de fuarda dikkat çektik. Platformlar için Makineli Tüfek Projemiz kapsamında geliştirdiğimiz CANiK M2 QCB, oldukça ayrıcalıklı ve vazgeçilmez bir yere sahip. Esasen bir platform silahı olan bu makineli tüfeklerin etkin bir şekilde kullanılması için her detay düşünülmüş durumda. Fuarda yer alan şirketimizin iştiraklerinden Unidef ve Unirobotics de bu silahların hava, kara ve deniz araçlarına kusursuz bir şekilde entegre edilmesi için ihtiyaç duyulan yetenekleri sunuyor. Bu firmalar, M2 gibi ağır bir silahın, hareketli araçlarda isabetli ve rahat bir şekilde kullanımını sağlayacak sistemler geliştiriyor.”

Fuar boyunca yoğun bir görüşme trafiğini yönettiklerini belirten Aral, “Pek çok Avrupa ülkesinden çeşitli devlet ihalelerinin yanı sıra bir dizi toplantı ve ön anlaşmalara imza attık. Oldukça verimli geçen etkinlik süresince bu seneye ait siparişlerimizi tamamlayarak 2023 için yeni siparişler almaya başladık. Eurosatory 2022 ile Avrupa’daki varlığımızı güçlendirdik. Bu fuar, bizim Avrupa’daki büyüme stratejimize önemli bir ivme kattı.” ifadelerini kullandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.