Ana Sayfa Haberler EUROSATORY’ye Genel Bakış: Fuarın 2018’de Öne Çıkan Yeni Özellikleri

EUROSATORY’ye Genel Bakış: Fuarın 2018’de Öne Çıkan Yeni Özellikleri

MSI Dergisi’nin 159’uncu sayısında yayımlanan “EUROSATORY’ye Genel Bakış: Fuarın 2018’de Öne Çıkan Yeni Özellikleri” başlıklı özel haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

Kara ve hava-kara savunma ve güvenlik alanlarında dünyanın en önde gelen etkinliği olan Eurosatory fuarına, bu yıl, 1.700’ün üzerinde firma katılacak. Paris Nord Villepinte Fuar Merkezi’nde, 11-15 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek fuarın, 57.000’den fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapması bekleniyor. Savunma ve güvenlik alanındaki gelişme ve eğilimleri yakından takip eden Eurosatory, 2018’de, hem organizasyon hem de sergileme açısından, bazı yeniliklere de sahne olacak.

Bu yıl, pek çok uluslararası konferansa ev sahipliği yapacak olan Eurosatory, daha güvenli bir dünya için fikirlerin ortaya konduğu bir merkez olacak.

 

Üçüncü Salon Açılıyor

Fuar alanının kapalı kısmı, bu yıl açılacak Salon 5B ile daha da büyüyecek. Güvenlik sektörünün kullanımına ayrılacak salonda; istihbarat, sivil güvenlik, kriz yönetimi ve halk güvenliği, kritik altyapıların ve hassas tesislerin emniyeti ve KBRN-P (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer ve Patlayıcı Madde) gibi alanlara yönelik teknoloji kümelerini tanıtılacak. İş görüşmeleri ve stratejik danışmanlık faaliyetlerinin gerçekleştirileceği Discovery Village (Keşif Köyü) de bu salonda yer alacak.

Eurosatory’nin haftalık programı kapsamında, kurumsal canlı gösterimler gerçekleştirilecek.

 

Canlı Gösterimler

Canlı gösterimler, sergi salonlarının yakınına, Salon 5B’nin kuzey tarafındaki alana taşınacak. Böylece, bu gösterimlere, zamandan da tasarruf sağlanacak şekilde, yürüyerek kısa sürede ulaşmak da mümkün olacak.

Eurosatory’nin haftalık programı kapsamında, kurumsal canlı gösterimler de gerçekleştirilecek. Canlı gösterim yapacak kurumlar arasında; Fransız Kava Kuvvetleri, Fransız Polis Teşkilatı, Fransız Özel Harekât Komutanlığı, Fransa Ulusal Jandarma Müdahale Grubu, Araştırma ve Müdahale Tugayı ve Paris İtfaiye Teşkilatı yer alıyor.

 

Eurosatory LAB

Bu yılki Eurosatory’de, savunma ve güvenlik alanındaki uluslararası start-up firmalarına ayrılmış, tamamen yeni bir alan da olacak. Eurosatory LAB adı verilen bu alanda, fuara katılan 1.700 firmanın yanı sıra çığır açan, yaklaşık 70 start-up firması, ürünlerini sergileyecek. Konularıyla ilgili olarak davet edilen uluslararası tanınırlığa sahip konuşmacılar da LAB’a renk katacak.

 

Konferanslar

Bu yıl, pek çok uluslararası konferansa ev sahipliği yapacak olan Eurosatory, daha güvenli bir dünya için fikirlerin ortaya konduğu bir merkez olacak. Fuar boyunca; kullanıcılar, üreticiler, medya mensupları, uzmanlar, düşünce kuruluşları ve üst düzey yetkililerden oluşan geniş bir konuşmacı grubunun katılımıyla 70’ten fazla konferans düzenlenecek.

 

Eurosatory’de İş Geliştirme

Eurosatory 2018, firmalara yönelik olarak, tamamen yeni bir ikili iş görüşmesi programı sunuyor. Katılımcı kuruluşlar ve ziyaretçiler, fuar öncesinde, iş görüşmelerini planlayabilmek için, Eurosatory ile birlikte çalışan PROXIMUM Group’un geliştirdiği bir platform olan, Vimeet’i kullanabilirler. 5 günlük fuarda, daha fazla iş bağlantısı kurma (networking) faaliyeti gerçekleşmesini sağlamak için, katılımcılar, Swapcard uygulamasını da kullanabilecek. Uygulama, ortak çıkarları olan katılımcılar için, bir irtibat kurma aracı olarak kurgulandı.

Eurosatory 2018’de, KBRN ile ilgili konuların ele alınacağı, yeni bir uluslararası tematik etkinlik de gerçekleştirilecek.

 

KBRN Etkinliği

Eurosatory 2018’de, KBRN ile ilgili konuların ele alınacağı, yeni bir uluslararası tematik etkinlik de gerçekleştirilecek. Etkinliğe, Fransa’dan ve diğer ülkelerde harekât subayları, savunma ve güvenlik alanlarından fuara katılan kuruluşların temsilcileri, kamu kurumlarından temsilciler, uzmanlar ve VIP’ler katılacak. KBRN konularına özel olarak düzenlenecek olan etkinlik, hâlihazırda mevcut olan teknoloji kümesini ve canlı gösterim olanaklarını, tamamlar nitelikte olacak.

 

Yeni Bir Teknoloji Kümesi: İstihbarat

İlk kez 2018’de kapılarını açacak olan bu küme, istihbarat alanındaki yeni ürün ve hizmetleri sergileyecek ve gözetim sistemleri, siber güvenlik, coğrafi-mekansal analiz ve dinleme cihazları gibi pek çok konuyu ele alacak.

 

Güvenlik Önlemleri

Bu yılki Eurosatory’de, hem fuar öncesindeki hem de fuar esnasındaki güvenlik önlemleri, önceki yıllara kıyasla daha fazla olacak. Tüm katılımcıların, kendilerine ait bir e-posta adresi üzerinden, fuar öncesinde, online olarak kayıt yaptırması; kimlik belgelerini ve birer fotoğraflarını, elektronik olarak sisteme yüklemeleri gerekiyor.

11-15 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Eurosatory 2018’in, her zaman olduğu gibi, önceki yıllardan daha da başarılı bir fuar olması ve hava-kara ve kara savunma ve güvenlik alanlarındaki oyunculara yönelik en büyük fuar olduğunu, bir kez daha kanıtlaması bekleniyor. Eurosatory hakkında daha fazla bilgi için: www.eurosatory.com

 1,162 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.