Ana Sayfa Arşiv Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) Sistemiyle İlgili Cumhurbaşkanı Kararı

Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) Sistemiyle İlgili Cumhurbaşkanı Kararı

Müşterek Taarruz Uçağı Sisteminin Performansa Dayalı Lojistik Anlayışıyla İdame-İşletmesinde Uygulanacak Taşınır Mal Yönetimi Usul ve Esasları Hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı Resmî Gazete’nin 26 Aralık 2018 tarihli sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Kararın, “Taşınır Mal Yönetimi Usul ve Esasları başlıklı 5’inci Maddesi şu şekilde:

MADDE 5- (1) Müşterek Taarruz Uçağı Sisteminin performansa dayalı lojistik anlayışla idame-işletmesinde, aşağıdaki taşınır mal yönetimi usul ve esasları uygulanır:

a) Devlet malı olmayan malzemelere yönelik tesellüm, kayıt, yollama, depolama, dağıtım, bakım, onarım, kayıt silme ve benzeri taşınır mal yönetim faaliyetleri 21/6/2010 tarihli ve 2010/616 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli İstihbarat Teşkilâtı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Taşınır Mal Yönetmeliği hükümlerine tâbi olmayacak; projenin ihtiyaçları ve katılımcı ülkelerin ortak kararları doğrultusunda düzenlenecek proje uygulama dokümanlarına göre icra edilecektir.

b) Millî Savunma Bakanlığı, Devlet malı olmayan malzemelerin yönetimli konusunda ihtiyaç duyulacak ilave usul ve esasları düzenlemeye yetkilidir.Devlet malı malzemeler ile Devlet malı olmayan malzemeler birbirlerinin idame-işletme faaliyetlerinde kullanılabilecektir.

c) Müşterek Taarruz Uçağı ilişkili tüm sistemlerden çeşitli sebeplerle (tamir, bakım, revizyon, kayıt silme vb.) sökülen veya takılan her türlü taşınır mal, proje uygulama dokümanlarında belirtilen statüde (Devlet malı olmayan malzeme veya Devlet malı malzeme) yönetilecek olup, bahse konu malzemelerin sökme-takma işlemleri sonucunda statülerinde meydana gelen değişikliklerde Türk Silahlı Kuvvetleri, Millî İstihbarat Teşkilâtı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Taşınır Mal Yönetmeliği hükümleri uygulanmayacaktır.

Kararın Tamamına Ulaşmak İçin:

http://resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181226.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181226.htm

 1,679 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.