Ana Sayfa Haberler FEMSAN, Eyleyici ve Elektrik Motoru Çözüm Kümesini Genişletiyor

FEMSAN, Eyleyici ve Elektrik Motoru Çözüm Kümesini Genişletiyor

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ilk bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Hava, deniz ve kara platformlarının hareketli yüzeyleri ve elektrik motorlarına yönelik, alt sistem seviyesinden bileşen seviyesine kadar özgün çözümler sunan FEMSAN, IDEF 2019’da, gelişen ve genişleyen ürün ailesini, ziyaretçilerin ilgisine sundu. Aynı zamanda kuruluşunun 30’uncu yıldönümünü kutlayan firma, fuarda, ulaştığı teknoloji seviyesini ve ürün çeşitliliğini vurguladı.

Firma, standında; insansız hava araçları için doğrusal ve döner eyleyiciler; yan ve yükseliş eyleyicileri; fırçasız servo motorlar ve kanat tahrik sistemleri başta olmak üzere, çok sayıda ürün sergiledi. Bunlardan, ilk defa sergilenenlerden biri de Özgün Helikopterin iniş takımlarında kullanılacak eyleyici oldu.

FEMSAN, kanat tahrik sistemleri de sağlıyor.

Çerçevesiz Tork Motorları Ailesinin Üretimi Başladı

FEMSAN, hâlihazırda yurt dışından tedarik edilmekte olan Çerçevesiz (Frameless) Fırçasız Tork Motorlarının yerli ve milli imkânlarla üretilerek savunma ve havacılık sanayisinin hizmetine sunma konusunda da ilk adımı attı. FEMSAN’ın ASELSAN ile imzaladığı ve çerçevesiz motorların yerli ve milli imkânlarla üretilmesini konu alan sözleşme, bu konuda önemli bir adım oldu. Sözleşme kapsamında, ilk aşamada 3 farklı tip motorun tasarımı ve üretimi gerçekleştirilecek.

Bu sürece paralel olarak bir ürün ailesi, FEMSAN tarafından tamamlanarak hizmete sunulacak. Ürün ailesi, savunma ve havacılık sanayisi firmalarının bilinen ihtiyaçları doğrultusunda belirlenecek boyutlara ve teknik değerlere sahip olacak şekilde tasarlanacak elektrik motorlarını kapsayacak.

FEMSAN, insansız hava araçları için geliştirdiği doğrusal ve döner eyleyicilerini de sergiledi.

 1,815 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.