Ana Sayfa Haberler FİGES, Geliştirdiği Ürünleri İlk Defa IDEF 2017’de Sergiledi

FİGES, Geliştirdiği Ürünleri İlk Defa IDEF 2017’de Sergiledi

FİGES, Ar-Ge çalışmaları sonucunda tamamen yerli imkânlarla ve uzman mühendis kadrosu tarafından geliştirdiği ürünlerini üretmek amacıyla, Şubat 2017’de Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete geçirdiği fabrikasında ürettiği MAST, 3D Metal Sinterleme Sistemleri, Biyonik El ve Empedans Tüpü’nü ilk defa IDEF 2017’de yerli ve yabancı ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

FİGES’in 24 Mayıs’ta konu ile ilgili yayınladığı basın bülteninde şu bilgiler yer aldı:

  • TÜBİTAK’ın 2014 yılında kritik teknoloji olarak belirlediği ve FİGES’i bu teknolojiyi geliştirmesi için desteklediği proje sonucunda ortaya çıkan ürünler olan Metal Ergitme Sistemleri (Katmanlı Üretim Sistemleri), faaliyete geçen fabrikada seri olarak üretilmeye başlandı. 2017 yılında 2 farklı kategoride 3 cihaz ile üretime başlayan fabrika, 2018 yılında 3 farklı kategoride 5 ayrı cihaz üretecek. Henüz sadece gelişmiş birkaç ülke tarafından üretilebilen lazer sistemler ile donatılmış Katmanlı Üretim Sistemleri, böylece tamamen Türk mühendisleri tarafından da özgün olarak tasarlanıp seri üretime alınmış oldu.
  • FİGES, karbon fiber, alüminyum ve farklı kompozit bileşenler ile çeşitli kategorilerde oluşturulan, farklı boy ve taşıma kapasitelerindeki Teleskopik Yükseltme Sistemleri (MAST) ürün ailesinin de seri üretimine başladı. Teleskopik Yükseltme Sistemleri, eğimli arazilerde, yüksek rüzgar yüklerinde, çok sıcak ve çok soğuk iklimlerde, en ağır ve zorlayıcı çevre koşullarında görev yapabilmesi hedefiyle tasarlandı. Üretilen sistemlerin performansı, bilgisayar benzetimleri ile analiz edildikten sonra, askeri standartlara uygun olarak test ediliyor. Teleskopik Yükseltme Sistemleri, genel olarak savunma sanayinde kara ve deniz araçlarında ve sabit platformlarda, anten, sensör ve radar sistemleri, hedef tespit cihazları, haberleşme, arama ve gözetleme sistemleri, silah sistemleri için kullanılıyor ve sivil haberleşme şirketlerinin de ihtiyaçlarını karşılıyor.

 2,360 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.