Ana Sayfa Özel Haberler8'inci DSS FİGES, Ustalık Dönemine Girdi

FİGES, Ustalık Dönemine Girdi

MSI Dergisi’nin 153’üncü sayısında yayımlanan ve 16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen 8’inci Deniz Sistemleri Semineri’ne ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyadaki “FİGES, Ustalık Dönemine Girdi” başlıklı özel haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

MİLGEM projesine; gerçekleştirdiği analizler, sonlu elamanlar modelleme çalışmaları ve ileri mühendislik hizmetleri ile önemli katkılarda bulunan; bu alanlarda, Türk askeri gemi inşa sanayisinin başta gelen çözüm ortaklarından olan FİGES, seminerde, çalışmalarının ulaştığı olgunluk seviyesini gösterdi. Firma, edindiği tecrübe ile mühendislik hizmetlerini daha da optimize ederek, fark yaratmaya devam ediyor.

     Etkinlikte, FİGES adına, 2 sunum yapıldı. Bunlardan ilki, Uzman Yapısal Analiz Mühendisi Burak Tunç Çekirdekçi tarafından, “Gemi Sonlu Elemanlar Modeli (SEM) Hazırlanmasında Süreç İyileştirme Amaçlı Kodlama Çalışmaları” başlığıyla gerçekleştirildi.

Bir askeri geminin sonlu elemanlar modelinin hazırlanış süreçlerini kısaltmayı amaçlayan FİGES, bu süreçleri hızlandıracak, özel yazılımlar hazırladı. Çekirdekçi, sunumunda, bu yazılımlarla ilgili bilgiler verdi.

FİGES, bir askeri geminin 3 boyutlu modelinin oluşturulması için ihtiyaç duyulan süreyi kısaltacak yöntemler geliştirdi.

FİGES’in diğer sunumu, CFD Uygulama Mühendisi Ahmet Yusuf Gürkan tarafından, “Gemi Hidrodinamiği Analizlerinde Durağan ve Hareketli Kendinden Tahrik Analizleri Karşılaştırması” başlığı ile yapıldı. Gürkan, durağan ve hareketli analizleri, FİGES’in yaptığı çalışmalardan yararlanarak karşılaştırmalı olarak anlattı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı katılımcıları da FİGES sunumlarına yakından ilgi gösterdi ve çeşitli teknik sorularla FİGES’in çözümlerinin ayrıntıları ile ilgili bilgi aldı.

 2,296 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

1 yorum

Yorumlara kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.