Ana Sayfa Haberler Filipinler Deniz Kuvvetlerinin Yeni Fırkateyni, HENSOLDT’un Sistemleri ile Görecek

Filipinler Deniz Kuvvetlerinin Yeni Fırkateyni, HENSOLDT’un Sistemleri ile Görecek

Filipinler Deniz Kuvvetlerinin yeni fırkateyni BRP Jose Rizal’in, çeşitli radar sistemlerini barındıran radar süiti, HENSOLDT UK’in imzasını taşıyor.

Konuyla ilgili olarak 6 Ağustos’ta yapılan açıklamaya göre, Hyundai Heavy Industries tarafından inşa edilen bu fırkateyn, Filipinler Deniz Kuvvetlerinin envanterine, yakın zamanda girdi. HENSOLDT UK de bu fırkateyne, Kelvin Hughes Mk11 SharpEye başta olmak üzere, X Band radar sistemlerinden oluşan bir radar süiti entegre etti.

HENSOLDT’un, geçtiğimiz yıl satın aldığı Kelvin Hughes tarafından geliştirilen Mk11 SharpEye, Uluslararası Denizcilik Organizasyonu (IMO) tarafından onaylanan bir ürün. Süitin içinde, Mk11 SharpEye’ın yanı sıra hava ve deniz gözetimi için TRS-3D deniz radarı da bulunuyor. TRS-3D, Dost veya Düşman Tanımlama (IFF) uygulaması için, MSSR 2000 I yardımcı radarı ile birlikte çalışıyor.

BRP Jose Rizal’in kardeş gemisi olan BRP Antonio Luna’nın, Hyundai Heavy Industries’de inşası sürüyor. Geminin, bu yılın sonunda teslim edilmesi hedefleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.