Ana Sayfa Haberler Filipinler, İlk T129 ATAK Helikopterlerine Kavuştu

Filipinler, İlk T129 ATAK Helikopterlerine Kavuştu

TUSAŞ tarafından üretilen 2 adet T129 ATAK helikopteri, 8 Mart’ta, Pampanga’da bulunan Clark Hava Üssü’nde, Filipinler Hava Kuvvetlerine teslim edildi. Gelişme, Filipinler Silahlı Kuvvetlerinin resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu. Filipinler, toplam 6 adet T129 ATAK sipariş etmişti.

Ankara Kahramankazan yerleşkesinden kalkan iki adet A400M uçağına konulan iki adet T129 ATAK Helikopteri, başarılı bir şekilde Filipinler’e ulaştı. İkinci teslimat paketinin sözleşme kapsamında 2023 yılında gerçekleştirilmesi planlanırken, 2022 yılında teslimatın gerçekleştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Lojistik faaliyetleri kapsamında yedek parça, yer destek cihazı gibi desteklerin sağlanacağı ihracat paketinde bakım personellerinin eğitimleri, sahada teknik destek personelinin görev alması gibi detaylar da yer alıyor. Bugüne kadar eğitim kapsamında 4 pilot ve 19 teknisyenin eğitimleri tamamlanırken, toplamda 13 pilot eğitim görecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.