Ana Sayfa Haberler FNSS, 2021’e İhracat Haberleriyle Merhaba Dedi

FNSS, 2021’e İhracat Haberleriyle Merhaba Dedi

Yılın ilk mesai gününde FNSS’den iki önemli ihracat haberi geldi. FNSS, Filipinler Silahlı Kuvvetlerine Amfibi Zırhlı Muharebe İş Makinesi (AZMİM) araçları ve tek kişilik stabilize silah kuleleri sağlayacak. 4 Ocak’ta yapılan açıklamada, ihraç edilecek sistemlerin sayılarına veya kulelerin tipine yönelik detaylar yer almazken, AZMİM teslimatlarının 2023 Mart ayına, silahlı kule teslimatlarının ve bu kulelerin paletli zırhlı araçlara entegrasyonunun 2021 Ekim ayına kadar tamamlanmasının planlandığı belirtiliyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinde hizmet veren ve kendi sınıfındaki araçlar arasında suda yüzme kabiliyetine sahip tek platform olduğu ifade edilen istihkam dozer aracı AZMİM, ilk defa ihraç ediliyor.

AZMİM’in, kendi sınıfındaki tek amfibi araç olduğu ifade ediliyor.

Türkiye ve Filipinler hükümetleri arasında imzalanan Savunma Sanayii İş Birliği Anlaşması kapsamında gerçekleştirilen sözleşmeler ile FNSS, Filipinler Silahlı Kuvvetlerine eğitim ve entegre lojistik destek hizmetleri de verecek. FNSS tarafından yapılan açıklamada silah kulesi ve AZMİM ihracatına yönelik sözleşmelerin, sırasıyla 2020 yılının Ağustos ve Kasım aylarında yürürlüğe girdiği belirtiliyor.

FNSS tarafından, ihraç edilecek kuleye ilişkin olarak yayınlanan basın bülteni ile birlikte, SABER 25 kulesine ait bir görsel paylaşıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.