Ana Sayfa Haberler FNSS Ana Sponsorluğunda Geliştirilen Devrim19 FNSS Aracı, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nde Türkiye’yi Temsil Edecek

FNSS Ana Sponsorluğunda Geliştirilen Devrim19 FNSS Aracı, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nde Türkiye’yi Temsil Edecek

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makine ve İnovasyon Topluluğu öğrencilerinden oluşan METU Formula Racing takımının, FNSS ana sponsorluğunda ürettiği, Devrim19 FNSS aracının lansmanı, 19 Temmuz’da, FNSS’nin Gölbaşı tesislerinde yapıldı.

ODTÜ’lü öğrenciler, Devrim19 FNSS aracı ile 5-11 Ağustos tarihlerinde, Almanya’daki Hockenheimring pistinde düzenlenecek olan Formula Student Germany yarışına katılacak. 11 farklı bölümden 50 öğrencinin birlikte çalıştığı takım, Almanya yarışından hemen sonra, 12-18 Ağustos tarihlerinde, Çek Cumhuriyeti’ndeki Autodrom Most pistinde düzenlenecek olan Formula Student Czech Republic yarışına katılarak Türkiye’yi temsil edecek.

ODTÜ Makine ve İnovasyon Topluluğu öğrencilerinin kurduğu METU Formula Racing Takımı, tasarladıkları içten yanmalı Devrim17F aracı ile Temmuz 2017’de İngiltere’deki Silverstone pistinde katıldıkları Formula Student yarışında “En İyi Yeni Katılan Takım” seçilmişti. Öğrenciler, Devrim17F aracını geliştirerek ürettikleri Devrim18H aracı ile de Temmuz 2018’de, İtalya’da düzenlenen Formula ATA Italy yarışmasına Class 1 kategorisinden katılarak bu kategoride de “En İyi Yeni Katılan Takım” olmayı başarmıştı.

 1,043 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.