Ana Sayfa Haberler FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması’nın Uluslararası Kimliği, Yeni Boyutlar Kazanıyor

FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması’nın Uluslararası Kimliği, Yeni Boyutlar Kazanıyor

FNSS sponsorluğunda ve ev sahipliğinde düzenlenen Askeri Kara Araçları Model Yarışması’nın 11’incisinin ödül töreni, 8-9 Eylül tarihlerinde, FNSS’nin, Gölbaşı, Ankara’daki tesislerinde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllarda ABD ve Avrupa’dan katılımlarla uluslararası kimlik kazanan yarışma, bu yıl, uluslararası niteliğini daha da genişletti.

Kendisi de bir modelci olan, Türkiye’nin Moğolistan Büyükelçisi Ahmet Yazal’ın girişimi ile Moğolistan’dan bir grup modelci, bu yıl yarışmacılar arasında yer aldı. Sırbistan’ın Ankara Büyükelçisi Zoran Markoviç de “1914- 1945 Arası Dünya Savaşları Tekerlekli ve Yarı Paletli Askeri Kara Araçları” kategorisinde yarıştı ve üçüncülük ödülü aldı.

Bu seneki programda, ilk olarak, Özgür Güner “AFV Modelciliğinde Eskitme” başlıklı bir seminer verdi. Daha sonra ödül törenine geçildi ve 10 ayrı kategorideki ödüller verildi. FNSS’nin test parkurunda PARS III 8×8 ve GZPT’nin gerçekleştirdiği gösteri ile devam eden program, kokteyl ile sona erdi.

 1,161 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.