Ana Sayfa Haberler FNSS’in Amfibi Zırhlı Muharebe İş Makinesi AZMİM, Güneydoğu Asya Yolcusu

FNSS’in Amfibi Zırhlı Muharebe İş Makinesi AZMİM, Güneydoğu Asya Yolcusu

FNSS, Filipinler Savunma Bakanlığı ile imzalanan sözleşme kapsamında, Filipinler Silahlı Kuvvetlerine, AZMİM Amfibi Zırhlı Muharebe İş Makinesi teslim edecek. Türkiye ve Filipinler hükümetleri arasında imzalanan Savunma Sanayii İş Birliği Anlaşması kapsamında gerçekleştirilen proje, Kasım 2020’de yürürlüğe girdi. 4 Ocak’ta duyurulan bu gelişme ile AZMİM, ilk defa yurt dışına ihraç edildi. 2023 Mart ayına kadar teslim edilecek araçların kabul testlerinin bir kısmı Türkiye’de, bir kısmı ise Filipinler’de yapılacak. FNSS tesislerinde üretilecek araçların eğitim ve entegre lojistik destek faaliyetleri, FNSS tarafından, Filipinler’de gerçekleştirilecek.


Amfibi Zırhlı Muharebe İş Makinesi AZMİM,

Yüzme kabiliyetine sahip dünyadaki ilk istihkam dozer aracı olan AZMİM, 2 kişi tarafından kullanılıyor. 19.500 kilogram ağırlığa ve tam otomatik transmisyona sahip araçta, klima ve pozitif basınçlı KBRN sistemine de bulunuyor. Termal kamera ve 6 adet sis havanı ile de teçhiz edilen AZMİM, karada 45 km/s, suda ise 8,6 km/s azami hız yapabiliyor. Nokta dönüşü yapabilen araç 0,4 metre yüksekliğindeki dik engelleri ve 1,5 metre derinliğindeki hendekleri aşabiliyor.

 699 Toplam Görüntüleme,  4 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.