Ana Sayfa Haberler FNSS, Gölge Süvari’yi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Beğenisine Sunuyor

FNSS, Gölge Süvari’yi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Beğenisine Sunuyor

Son dönemde insansız kara araçları uygulamalarının ülkemizde ve uluslararası alanda kazandığı öneme paralel olarak, FNSS, Gölge Süvari konseptini IDEF 2019’da sergiledi. Her türlü kara platformuna uygulanabilen Gölge Süvari, IDEF 2019’da M113 aracı ile fuar katılımcılarına tanıtıldı.

FNSS’nin Gölge Süvari konseptinin öne çıkan özellikleri şunlar:

  • Entegrasyona hazır modüler birimler ile esnek çözümler
  • İnsanlı ve insansız kullanım
  • Farklı mesafeler için haberleşme ve uzaktan kontrol çözüm alternatifleri
  • Araç içi ve dışı çoklu gündüz/gece görüntü aktarımı
  • Çok katmanlı veri iletimi güvenlik önlemleri
  • İleri gözetleme, lojistik, mayın arama ve imha fonksiyonları

Gölge Süvari konsepti ile, kara platformunun uzaktan komutalı bir şekilde kullanımı hedeflenirken, gerektiğinde aracın sürücü tarafından kullanımı opsiyonu da bulunuyor. Gölge Süvari konseptinin, harekât alanında lojistik destek, istihkam, mayın temizleme, silah platformu gibi kritik görevler üstlenmesi bekleniyor. Platform üreticisi ve KOBİ ortaklığının çok başarılı bir uygulaması olan Gölge Süvari’nin gelecek yıllarda FNSS’nin tüm kara platformları için temel teşkil etmesi hedefleniyor.

FNSS Genel Müdürü ve CEO’su K. Nail Kurt, FNSS’nin insansız kara araçları geliştirme çalışmalarına şöyle vurgu yapıyor: “FNSS, faaliyet alanında araştırma ve geliştirme çalışmalarına ciddi bir kaynak ayırmaktadır. Bunu yaparken de temel hedefimiz teknolojinin tabana yayılmasını sağlamaktır. Gölge Süvari bu stratejinin önemli bir göstergesi olup, M113 ile Türk Silahlı Kuvvetleri ile dost ve müttefik orduların beğenisine sunduğumuz Gölge Süvari, insansız kara araçları uygulamamızın sadece kavramsal kanıtıdır (proof of concept). Orta vadede insansız kara araçları alanında çok farklı araçları geliştirmeye ve tanıtmaya hazırlanıyoruz, bu konuda önemli çalışmalarımız bulunuyor.”

 2,584 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

1 yorum

FNSS, Gölge Süvari’yi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Beğenisine Sunuyor – ASYMMETRIC DIALOGUE 20 Mayıs 2019 - 2:05 pm

[…] Gölge Süvari konsepti ile, kara platformunun uzaktan komutalı bir şekilde kullanımı hedeflenirken, gerektiğinde aracın sürücü tarafından kullanımı opsiyonu da bulunuyor. Gölge Süvari konseptinin, harekât alanında lojistik destek, istihkam, mayın temizleme, silah platformu gibi kritik görevler üstlenmesi bekleniyor. Platform üreticisi ve KOBİ ortaklığının çok başarılı bir uygulaması olan Gölge Süvari’nin gelecek yıllarda FNSS’nin tüm kara platformları için temel teşkil etmesi hedefleniyor. FNSS Genel Müdürü ve CEO’su K. Nail Kurt, FNSS’nin insansız kara araçları geliştirme çalışmalarına şöyle vurgu yapıyor: “FNSS, faaliyet alanında araştırma ve geliştirme çalışmalarına ciddi bir kaynak ayırmaktadır. Bunu yaparken de temel hedefimiz teknolojinin tabana yayılmasını sağlamaktır. Gölge Süvari bu stratejinin önemli bir göstergesi olup, M113 ile Türk Silahlı Kuvvetleri ile dost ve müttefik orduların beğenisine sunduğumuz Gölge Süvari, insansız kara araçları uygulamamızın sadece kavramsal kanıtıdır (proof of concept). Orta vadede insansız kara araçları alanında çok farklı araçları geliştirmeye ve tanıtmaya hazırlanıyoruz, bu konuda önemli çalışmalarımız bulunuyor.” Milscint […]

Yorumlara kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.