Ana Sayfa Haberler FNSS, Indo Defense Expo & Forum 2022’de ZAHA, KAPLAN MT ve ÇAKA UKK ile Boy Gösterecek

FNSS, Indo Defense Expo & Forum 2022’de ZAHA, KAPLAN MT ve ÇAKA UKK ile Boy Gösterecek

FNSS, 2-5 Kasım tarihleri arasında Endonezya’nın Jakarta kentinde gerçekleştirilecek olan Indo Defense Expo & Forum 2022’de Zırhlı Amfibi Hücum Aracı’nı (ZAHA), ÇAKA Uzaktan Komutalı Kule(UKK) ile birlikte sergileyecek. Bunun yanı sıra, Türkiye ile Endonezya arasında imzalanan Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşması kapsamında FNSS ve PT Pindad tarafından ortak geliştirilen KAPLAN MT(HARIMAU) Orta Ağırlık Sınıfı Tank, 2 Kasım Çarşamba günü Endonezya Ordusu’nun gerçekleştireceği gösterimde yer alacak.

FNSS, fuar katılımıyla ilgili yayınladığı basın bülteninde, KAPLAN MT’nin güncel durumuyla ilgili bilgilendirme de yaptı. Buna göre seri üretim konfigürasyonuna sahip ilk parti araçlarının imalatı tamamlandı. FNSS tesislerinde üretilen 10 adet tank platformu, son kule montajları için Endonezya’ya sevk edilirken üretimine PT Pindad tesislerinde başlanan, kalan 8 tankın parça ve alt sistemleri, araç kitleri olarak Endonezya’ya sevk edildi. Araçların üretiminin 2023’ün ilk yarısının sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.